رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه سمنان از راه‌اندازی مرکز آموزش مجازی قرآن در این شهرستان خبر داد و گفت: این مرکز با هدف اشاعه فرهنگ قرآنی ایجاد شده است.
شنبه 18 آبان 1398    
بازدید: 3292

به گزارش واحد رسانه ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام روح‌الله عرفانی، رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه سمنان با بیان اینکه در راستای افزایش سطح کیفی اجرای طرح حفظ در استان، اوقاف و امور خیریه، مرکز آموزش مجازی و ستاد حفظ استان را در شهرستان سمنان راه‌اندازی کرده، گفت: تشکیل مجمع داوران استان و شهرستان‌ها یکی دیگر از اقدامات انجام‌شده در سال گذشته است.

وی ادامه داد: کمیته انضباطی و فنی داوران و مسابقات قرآن استان با حضور داوران و پیشکسوتان در مسابقات استانی قرآن کریم نیز در سال جاری تشکیل شده است که نظارت و داوری در برگزاری مسابقات استانی جهاد کشاورزی، داوری مسابقات آموزش‌ و پرورش، همکاری در برگزاری مسابقات و تأمین داوران برخی از نهادها، برگزاری کمیته تخصصی نظارت و انضباطی داوران، مشارکت در برگزاری مسابقات قرآن حراست‌های استان سمنان از دیگر اقدامات اوقاف است.

همچنین حجت‌الاسلام محمدرضا بخشی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بسطام نیز از خدمت‌رسانی به زائران امام رضا(ع) در ایستگاه قدم‌های آسمانی تا امام مهربانی مسجد بین‌راهی امام خمینی(ره) شاهرود به‌همت هیئت‌امنای بقاع متبرکه شهر بسطام خبر داد و گفت: این موکب برای خدمت‌رسانی به زائران برپا شده و تا پایان ماه صفر به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

وی با اشاره به اینکه در این موکب هر روز هیئت‌امنای یکی از امامزادگان منطقه بسطام خدمات ارائه می‌کنند، افزود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام‌شده امروز با همکاری هیئت‌امنای امامزاده ابراهیم(ع) و خیرین شهر مجن در سه وعده غذایی پیش‌بینی‌شده که صبحانه و نهار بین زائران توزیع شده و امشب نیز از زائران به‌ صرف شام پذیرایی خواهد شد.

وی گفت: در موکب قدم‌های آسمانی تا امام مهربانی منطقه بسطام در وعده صبحانه از حدود دو هزار و ۵۰۰ نفر و در وعده‌های ناهار و شام نیز از حدود یگ‌هزار و ۲۰۰ نفر پذیرایی می‌شود.

رئیس اوقاف بسطام بیان کرد: از زمان شروع فعالیت موکب تا پایان خدمت‌رسانی از زائران با توزیع میان وعده از قبیل سیب‌درختی، چای، نان قندی، لبو و سایر تنقلات که با همت خیران و خادمان موکب تهیه می‌شود، پذیرایی خواهد شد.

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع