رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه سیستان‌و‌بلوچستان گفت: ثبت‌نام شرکت در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن از امروز آغاز شده و تا ۱۲ آذرماه ادامه خواهد داشت.
یک شنبه 12 آبان 1398    
بازدید: 1421

به گزارش واحد رسانه ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، مرتضی کوچکی، رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه سیستان‌و‌بلوچستان، گفت: ثبت‌نام شرکت در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم از امروز، یکشنبه ۱۲ آبان‌ماه آغاز شده و تا ۱۲ آذرماه ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام به‌صورت اینترنتی و با مراجعه به تارنمای www.quranedu.ir صورت می‌گیرد، افزود: شرکت در این آزمون برای تمامی داوطلبان آقا و بانو، بدون هیچگونه محدودیت سنی، آزاد است.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف استان بیان کرد: این آزمون با همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در دو مرحله کتبی و شفاهی، با هدف ایجاد انگیزه میان حافظان قرآن کریم برای تثبیت و ارتقای محفوظات و ایجاد انگیزه میان علاقه‌مندان به قرآن برای حفظ و انس هرچه بیشتر با قرآن برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: بسط و گسترش «فرهنگ قرآنی» به‌عنوان یکی از ارکان ایجاد جامعه اسلامی به حساب می‌آید که با شناخت قرآن میان آحاد جامعه و ارتباط و انس مستمر با آن و تحقق مضامین آیات قرآنی در رفتار فردی و اجتماعی اقشار مختلف جامعه دنبال می‌شود.

کوچکی افزود: برای نیل به این هدف، مجموعه فعالیت‌های قرآنی به‌ویژه «آموزش قرآن» در نظام جمهوری اسلامی از اهمیت راهبردی برخوردار است؛ در کنار آموزش، باید انگیزه‌ها و تشویق‌های مادی و معنوی تعریف شود تا امر آموزش تسهیل شده و عموم افراد جامعه به فراگرفتن قرآن تشویق شوند.

وی عنوان کرد: در همین راستا سازمان اوقاف و امورخیریه، نظام تشویقی جامعی برای حافظان قرآن طراحی کرده است که گام اول آن اهدای کمک هزینه سفرهای زیارتی به تمامی افرادی است که موفق به حفظ پنج جزء جدید از قرآن شوند.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف استان در توضیح آن‌که طرح تشویقی حافظان قرآن شامل چه افرادی می‌شود، بیان کرد: این طرح مختص افرادی است که بر اساس اطلاعات موجود از شرکت‌کنندگان آزمون سراسری سال‌های قبل، نسبت به رشته حفظی قبول شده در سال‌های ۹۶ و ۹۷، میزان ۵ جزء به محفوظاتشان افزوده شده و پس از قبولی در آزمون کتبی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که سوم بهمن ۹۸ در سراسر کشور برگزار می‌شود، در آزمون شفاهی سازمان اوقاف و امورخیریه نیز موفق به کسب حد نصاب لازم شوند.

کوچکی اظهار کرد: قبول‌شدگان در آزمون کتبی، از طریق پیامک در خصوص زمان و مکان برگزاری آزمون شفاهی مطلع خواهند شد، این افراد می‌توانند با در دست داشتن کارت شناسایی معتبر به حوزه آزمونی مراجعه کنند. بازه تقریبی زمان آزمون شفاهی از ۵ تا ۱۶ اسفند خواهد بود که زمان دقیق آزمون بعد از اعلام و پالایش نتایج آزمون کتبی به افراد اعلام خواهد شد.

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع