مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مقدس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه در مهرماه امسال ۳۰۰ زندانی غیرعمد کشور از این طریق آزاد شده‌اند و در ماه ربیع الاول نیز تعداد دیگری از زندانیان آزاد می‌شوند، گفت: براساس سخنان و تاکیدات مقام رهبری، تربیت حافظان قرآن از دیگر برنامه‌های سازمان اوقاف است که تاکنون...
شنبه 11 آبان 1398    
بازدید: 1318

به گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام محمد نوروزپور، مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مقدس سازمان اوقاف و امور خیریه، در همایش یاوران وقف خراسان‌جنوبی در بیرجند با بیان اینکه وقف آثار و برکات بسیاری در جامعه دارد، اظهار کرد:  گاه افراد صدقه‌ای به نام وقف می‌دهند که تا سال‌ها اثراتش باقی می‌ماند.

وی از راه‌اندازی ۲۰۰ مرکز افق برای خدمات‌رسانی در حوزه‌های فرهنگی، قرآنی و اجتماعی در بقاع متبرکه کشور خبر داد و اظهار کرد: یکی از وظایف این مراکز به خصوص در حوزه اجتماعی، شناسایی آسیب‌های آن محل است.

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مقدس سازمان اوقاف و امور خیریه بیان کرد: واقفان و خیران باید به سمت نیازهای هر شهر و منطقه هدایت شوند که در این راستا اتاق‌های مشاوره در ادارات اوقاف راه‌اندازی شده است.

نوروزپور با بیان اینکه مقام رهبری بر وقف‌های متناسب با نیازهای روز جامعه تاکید دارند، ادامه داد: احصای نیازهای هر شهرستان و منطقه از وظایف اتاق‌های مشاوره است.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۹۰ هزار موقوفه در کشور وجود دارد، افزود: بسیاری از وقف‌ها در خصوص مراکز درمانی بوده و بیش از ۵۵ درصد مراکز درمانی شهر تهران شامل بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌ها و درمانگاه‌ها موقوفه است.

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مقدس سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: وقف‌های مشارکتی یکی دیگر از سیاست‌های سازمان است چراکه با توجه به اینکه قیمت املاک افزایش یافته، اما عده‌ای از مردم تمایل دارند در ساخت و احداث یک مکان عام‌المنفعه مشارکت کنند که در قالب وقف این امکان وجود دارد.

نوروزپور ادامه داد: امسال سرمایه‌گذاری در حوزه پزشکی، کشاورزی، دامداری و غیره در دستور کار بوده که با حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان تاکنون اثرات خوبی برای جامعه داشته است.

وی با بیان اینکه دهه وقف فرصتی برای اطلاع‌رسانی از سوی متولیان در خصوص آثار وقف است، اظهار کرد: حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در دستور کار اوقاف قرار گرفته است.

نوروزپور بیان کرد: در حوزه کشاورزی نیز با سرمایه‌گذاری برای کاشت، برداشت و صادرات گیاهان دارویی به تولیدات خوبی دست یافته‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه دامداری نیز تولید و تکثیر نژادهای چندقلوزا در دستور کار است و مشکلات قیمت گوشت با سرمایه‌گذاری از محل موقوفات در نقاط مختلف کشور حل شده است.

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مقدس سازمان اوقاف و امور خیریه بیان کرد: براساس سخنان و تاکیدات مقام رهبری، تربیت حافظان قرآن از دیگر برنامه‌های سازمان اوقاف است که تاکنون تعداد ثبت‌نام‌کنندگان برای حفظ قرآن از مرز یک میلیون و ۲۰۰ نفر گذشته است.

نوروزپور ادامه داد: ۴۰ درصد منابع درآمدی بقاع و موقوفات برای امور فنی، عمرانی و سرمایه گذاری مشخص شده است.

وی یادآور شد: اوقاف به حوزه اشتغال و کارآفرینی وارد شده است که در این راستا آماده سرمایه‌گذاری برای طرح‌های مختلف هستیم که این امر نیازمند تصویب طرح در کمسیون سرمایه‌گذاری استانی و کشوری است.

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مقدس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به کارکرد وقف در حوزه خدمات اجتماعی، خاطرنشان کرد: در مهرماه امسال ۳۰۰ زندانی غیرعمد کشور از این طریق آزاد شده‌اندو در ماه ربیع الاول نیز تعداد دیگری از زندانیان آزاد می‌شوند.

 

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع