رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با تأکید بر اینکه مادامی که قرآنی نباشیم مشکلات ما حل نخواهد شد، بیان کرد: رفتارهایی چون بداخلاقی، تبعیض، بی‌مهری و امثال آن زمانی حل خواهد شد که قرآن وارد زندگی ما شود.
شنبه 11 آبان 1398    
بازدید: 1138

سومین گردهمایی مربیان و حافظان قرآن کریم استان قزوین در کارگاه سبک زندگی قرآنی با موضوع «ارتباط مؤثر و ذهن زیبا»، هشتم آبان ماه، با حضور حجت‌الاسلام سیدمصطفی حسینی، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، امین محمدپور، حافظ کل قرآن و مشاور خانواده، مسئولان استانی، حافظان و فعالان قرآنی استان در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف در این مراسم اظهار کرد: اگر اعتقاد به شفا و رحمت و درمان بودن قرآن داریم، باید میزان بهره‌برداری خود را از آن افزایش دهیم. در حال حاضر بسیاری از افراد هنوز ملبس به قرآن نشده‌اند، چراکه اگر ملبس به لباس قرآن شوند، دیگر آیات قرآن اجازه نمی‌دهد که خطا کنند.

حجت‌الاسلام حسینی بیان کرد: کسی که قرآن با گوشت و خونش آمیخته شود دیگر به سمت انجام هر کاری نخواهد رفت. ازاین‌رو باید به‌کارگیری قرآن را با هم مشق کنیم. فرد قرآنی برترین ویژگی‌ها و خصوصیات را در معاشرت‌، رفتار و سکنات خود دارد، از جمله آرامش، توکل و مؤمن‌ بودن، چرا که سر و کارش با کلام وحی است.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف بیان کرد: در زندگی خود دچار ناملایمات هستیم و خداوند راهنمای بشریت را در قالب کلام‌الله مجید و نبوت برای ما ارسال کرده اما هنوز یاد نگرفته‌ایم که چگونه از این راهنما استفاده کنیم. قرار است آیات قرآن کریم در سنگلاخ‌های روزگار دستگیر ما و چراغ و نور هدایت برای حرکت به سمت کمال و مسیر حق باشد.
حجت‌الاسلام حسینی با تأکید بر اینکه مادامی که قرآنی نباشیم مشکلات ما حل نخواهد شد، بیان کرد: رفتارهایی چون بداخلاقی، تبعیض و بی‌مهری زمانی حل خواهد شد که قرآن وارد زندگی ما شود.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف در پایان بیان کرد: باید تلاش کنیم که کلام قرآنی در زندگی یکایک ما و نظام سیاسی، اجتماعی و فرهنگی حاکم باشد.

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع