مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از ثبت وقف یک قطعه زمین زراعی به مساحت ۲ هزار مترمربع و به ارزش ۳ میلیارد ریال با نیت امورات فرهنگی و قرآنی خبر داد.
شنبه 11 آبان 1398    
بازدید: 1164

به گزارش واحد رسانه ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران اظهار کرد: مازندران دارای ۱۴ هزار و ۲۸۹ موقوفه و ۲۰۷ هزار و ۷۷۲ رقبه است.

وی افزود: همزمان با دهه وقف تاکنون چهار وقف جدید در نوشهر، نور و میاندرود و ساری، ثبت شده که ارزش مجموع آن‌ها ۱۴ میلیارد ریال است.

حیدری با بیان اینکه در سال گذشته ۸۹ موقوفه ثبت شد، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۳ وقف جدید در استان مازندران به ثبت رسید که نسبت به سال گذشته در این ماه رشد داشته است.
وی گفت: در اولین روز هفته وقف بانو پالوچ، یک واحد آپارتمان به ارزش ۵ میلیارد ریال را به نیت امورات عمرانی امامزاده محمد(ع) نوشهر وقف کرد.

مدیرکل اوقاف مازندران، گفت: دومین وقف مربوط به زمینی به مساحت هزار و ۴۰۰ مترمربع و به ارزش یک میلیارد ریال توسط محمد محمدپور و محمدرضا مهدوی برای امامزاده زکریا(ع) روستای پلنگ‌آزاد میاندورود وقف شد.

وی افزود: موقوفه سوم هفته وقف، یک قطعه زمین مسکونی به مساحت ۳۱۹ مترمربع و به ارزش تقریبی ۵ میلیارد ریال در شهر نور است که از سوی زهرا اسماعیلی با نیت خیرات و مبرات وقف شد.

حیدری بیان کرد: چهارمین وقف نیز مربوط قطعه زمین زراعی به مساحت ۲ هزار مترمربع و به ارزش ۳ میلیارد ریال در روستای حاجی‌کلا ساری واقع در جاده جویبار است که از سوی حجت‌الاسلام موسی شاملی با نیت امورات فرهنگی و قرآنی وقف شد.

وی افزود: در سال جاری ۸۳ میلیارد ریال با نیات مذهبی، اجتماعی، مدارس علوم دینی، مساجد، بقاع متبرکه، راه‌اندازی و فعال‌سازی ۱۱ مرکز اجتماعی فرهنگی، خرید دو دستگاه پرتابل تنفس مصنوعی، اعزام افراد به عتبات عالیات و برپایی موکب در شهر مقدس سامرا در ایام اربعین حسینی هزینه شده است.
مدیر‌کل اوقاف مازندران، تصریح کرد: برپایی خیمه‌های معرفت در ۲۴۹ امامزاده، اجرای برنامه ضیافت الهی در ۱۷۹ امامزاده، طرح نشاط معنوی و برپایی ۱۶۹ همایش بزرگداشت امامزاده از جمله برنامه‌های اجرا شده اوقاف در سال جاری است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در توسعه فعالیت عمرانی در سطح اماکن متبرکه استان، گفت: ۱۳۰ پروژه به مساحت ۹ هزار و ۶۰۰ متر عملیاتی شده که بخشی از این پروژه‌ها در دهه وقف قابل اجرا است. در سال جاری سند مالکیت ۱۶۲ موقوفه که ۸ هزار و ۶۲۰ رقبه به مساحت ۱۱ هزار و ۲۴۳ هکتار است، دریافت شد.

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع