دستورالعمل اجرایی هجدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن اعلام شد و بر اساس آن زمان ثبت‌نام برای حضور در این آزمون از ۱۲ آبان‌ماه آغاز می‌شود.
دوشنبه 6 آبان 1398    
بازدید: 2140

به گزارش ایکنا؛ دستورالعمل اجرایی هجدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم، که بهمن‌ماه ۱۳۹۸ و به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه و وزارت آموزش و پرورش در سراسر کشور برگزار می‌شود، منتشر شد.

بر اساس دستورالعمل منتشرشده، این آزمون برخلاف سال‌های گذشته که اسفندماه برگزار می‌شد، در اوایل بهمن‌ماه و در چهار گروه امتحانی و ۱۵ رشته برگزار می‌شود.

آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن در گروه‌های ترجمه و مفاهیم قرآن(دو رشته)، معارف اهل بیت(ع)(دو رشته)، حفظ قرآن کریم(۹ رشته) و آموزش‌های الکترونیک(دو رشته) برپا می‌شود.

بر اساس این گزارش زمان ثبت‌نام برای حضور در این آزمون از روز ۱۲ آبان‌ماه آغاز می‌شود و به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت. زمان ثبت نام برای حضور در گروه الکترونیک که شامل رشته‌های سبک زندگی و سیره معصومین(ع) و روخوانی قرآن است نیز به مدت دو ماه و تا روز ۱۵ دی‌ماه ادامه خواهد داشت.

زمان برگزاری آزمون رشته‌های الکترونیک روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۵ و ۲۶ دی‌ماه خواهد بود. همچنین آزمون رشته‌های کتبی نیز روز پنجشنبه سوم بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

هجدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن در رشته‌های تفسیر سوره بقره، ترجمه و درک معانی سوره بقره، حفظ و ترجمه نهج‌البلاغه، حفظ و ترجمه صحیفه سجادیه و نیایش‌های امام سجاد(ع)، حفظ جزء ۳۰، حفظ جزء اول، حفظ سوره بقره، حفظ پنج جزء اول، حفظ ۱۰ جزء اول، حفظ ۱۵ جزء اول، حفظ ۲۰ جزء اول، حفظ ۲۵ جزء اول، حفظ کل قرآن کریم،‌ سبک زندگی و سیره معصومین(۱ و ۲) و روخوانی قرآن برپا می‌شود.

سال گذشته و در هفدهمین دوره، این آزمون در سه گروه حفظ قرآن از جمله مفاهیم هشت رشته، معارف اهل بیت(ع) هفت رشته و آزمون‌های الکترونیکی سه رشته و در مجموع در ۱۸ رشته برگزار شد.

 

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع