ـ مدیرکل اوقاف خراسان‌جنوبی با بیان اینکه تاکنون سه هزار نفر در طرح تربیت حافظان قرآن و ۵۰۰ نفر در حفظ مجازی قرآن استان ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: امسال در اجرای طرح آزادی زندانیان غیرعمد نیز ۱۰ نفر با هزینه ۶۰ میلیون تومان از محل موقوفات آزاد شدند و این طرح آزادسازی زندانیان ادامه خواهد داشت.
دوشنبه 6 آبان 1398    
بازدید: 1436

به گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور، مدیرکل اوقاف خراسان‌جنوبی، امروز، ۴ آبان، در نشست خبری اظهار کرد: همزمان با دهه وقف پنج همایش وقف در شهرستان‌های قاین، فردوس، نهبندان، طبس و بیرجند برگزار خواهد شد.

وی افزود: همایش استانی یاوران وقف روز چهارشنبه ۸ آبان ماه امسال برگزار می‌شود و همایش ملی وقف و علم در دانشگاه نیز ۲۱ آبان ماه امسال در بیرجند برگزار می‌شود که تاکنون ۱۰۰ مقاله از سراسر کشور برای این همایش ارسال شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه ۲۵ ایستگاه «همه واقف باشیم» برای پاسخگویی به مسائل شرعی در حوزه وقف در استان برپا می‌شود، ادامه داد: مراسم زیارت ازبعید و عزاداری رحلت پیامبراکرم(ص) در ۱۹ بقعه متبرکه استان برگزار می‌شود.

بخشی‌پور بیان کرد: مراسم عزاداری شهادت امام حسن مجتبی(ع) در ۲۸ بقعه و شهادت امام رضا(ع) در ۳۰ بقعه متبرکه استان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: ۴۸ مبلغ در دهه وقف به بقاع متبرکه استان اعزام می‌شوند که از این تعداد ۲۸ مبلغ بومی و ۲۰ مبلغ اعزامی هستند و با حضور روحانیون خیمه‌های معرفت در بقاع متبرکه برپا می‌شود.

ثبت ۲۳ وقف جدید

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با اشاره به ثبت ۲۳ وقف جدید از ابتدای سال جاری تاکنون در استان، اظهار کرد: ارزش ریالی این وقف‌ها نیز بالغ بر ۱۷ میلیارد ریال است.

بخشی‌پور بیان کرد: برگزاری ۲۹ نشست صنفی و تخصصی وقف، برگزاری ۱۱ محفل انس با قرآن، دیدار با خانواده شهدا و عیادت از بیماران و به صدا در آمدن زنگ وقف در استان از دیگر برنامه‌های دهه وقف است.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون طرح آرامش بهاری در ۵۵ بقعه با حضور ۶۲۷ هزار زائر و مسافر، طرح ضیافت الهی در ۴۵ بقعه و افطاری به ۹۲ هزار نفر با کمک خیران و از محل موقوفات، طرح پیوند آسمانی و کمک به ۱۶۹ نفر از محل موقوفات در این طرح، طرح مهر تحصیلی و کمک به ۲۵۹ نفر از دانش‌آموزان، طرح نشاط معنوی در ۳۵ بقعه با حضور ۴۵۰ هزار نفر و ویژه برنامه دهه کرامت در ۳۵ بقعه با حضور ۱۵۰ هزار نفر زائر در استان برگزار شده است.

بخشی‌پور بیان کرد: امسال در اجرای طرح آزادی زندانیان غیرعمد نیز ۱۰ نفر با هزینه ۶۰ میلیون تومان از محل موقوفات آزاد شدند و این طرح آزادسازی زندانیان ادامه خواهد داشت.

وی افزود: ۷۰ موقوفه تنظیم قرارداد و ۶۸۰ رقبه دارای سند شدند و ۵۵ سند قدیمی و دفترچه‌ای به اسناد تک برگی تبدیل شده و بیش از ۱۳۰۰ پلاک موقوفه گرفته نشده که این در دستور اقدام است.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی بیان کرد: تاکنون سه هزار نفر در طرح تربیت حافظان قرآن و ۵۰۰ نفر در حفظ مجازی قرآن استان ثبت‌نام کرده و ۲۵ نفر در مدرسه حفظ قرآن در حال تحصیل هستند.

بخشی‌پور ادامه داد: در مجموع ۱۴ هزار و ۶۷۶ نیت موقوفه در استان وجود دارد که از این تعداد ۷۵۵۰ نیت مذهبی، ۱۰۴۸ نیت خیریه، ۲۰۸۹ نیت اجتماعی، ۵۰ نیت عتبات عالیات، ۲۱۳ نیت مدارس علوم دینی و حوزه‌های علمیه، ۳۴۸۴ نیت بر مساجد و ۲۴۲ نیت بر بقاع متبرکه است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۹ هزار و ۷۸۰ موقوفه و بیش از ۵۰ هزار رقبه در خراسان‌جنوبی وجود دارد، افزود: نمایشگاه سرمایه‌گذاری وقف در استان به زودی برگزار خواهد شد.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی گفت: طرح بصیرت عاشورایی در ۵۵ بقعه با حضور ۱۷۰ هزار نفر و مراسم عزاداری اربعین حسینی در ۳۲ بقعه و با حضور ۴۸ هزار نفر در استان اجرا شده است.

بخشی‌پور ادامه داد: پنج موکب برای پذیرایی از زائران پاکستانی و حرم رضوی در استان برپا شده که تاکنون ۱۶ هزار نفر از زائران پذیرایی شدند.

وی یادآور شد: ۳۳ پرونده حقوقی جاری در سال ۹۸ وجود داشته که از این تعداد ۲۸ پرونده منجر به رای شده که تمام این رای‌ها به نفع موقوفه صادر شده است.

 

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع