حجت الاسلام والمسلمین سید مصطفی حسینی رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در حاشیه بازدید از مؤسسه قرآنی خضرا گرگان، بیان کرد: اگر ارتباط انسان با قرآن حفظ شود بسیاری از مسائل شخصیتی و اجتماعی نظیر تربیت فرزندان ، روابط با خانواده ، همسایه ، همکار و ... اصلاح خواهد شد.
شنبه 4 آبان 1398    
بازدید: 1201

به گزارش واحد رسانه ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام والمسلمین حسینی، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور به همراه حجت الاسلام والمسلمین سلیمانی فرد مدیرکل اوقاف گلستان ضمن بازدید از موسسه قرآنی خضرا گرگان به بررسی مشکلات پرداختند.
در حاشیه این بازدید حجت الاسلام والمسلمین سید مصطفی حسینی رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه روبه مربیان این موسسه بیان کرد: اگر ارتباط انسان با قرآن حفظ شود بسیاری از مسائل شخصیتی و اجتماعی نظیر تربیت فرزندان ، روابط با خانواده ، همسایه ، همکار و ... اصلاح خواهد شد.
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به فرموده امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه "نماز کارخانه انسان سازی است" اظهار کرد: قرآن کریم هم چنین حالتی دارد و هویت جدیدی برای انسان خواهد ساخت.

این مقام مسئول در ادامه به روایتی از امام صادق (ع) اشاره و بیان کرد: قال الصادق(ع):«ان الذی یعالج القرآن و یحفظه بمشقه منه (قلة حفظ) له اجران (امام صادق(ع) فرمودند:«کسی که کشش حافظه‌اش کم است و با مشقت قرآن را فرا می‌گیرد دو اجر دارد(.


حجت الاسلام حسینی در همین راستا افزود: کسی که علاوه بر انجام امور شخصی خود به حفظ قرآن میپردازد اجری دوبرابر دارد و زندگی او برکت پیدا خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد :انسان هرگز بی نیاز از آموختن قرآن نبوده و نخواهد شد و با توجه به مفاهیم و لایه های عمیق قرآن کریم زمینه تدبر در آیات نورانی این کلام الهی پیوسته وجود دارد.

وی به مربیان موسسات قرآنی تاکید کردهمواره سعی کنید معلم قرآن بمانید و در مورد فرزندان و تربیت آنها از راهنمایی های قرآن کریم بهره ببرید.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در خاتمه گوشزد کرد:در سال های اخیر در برگزاری محفل های کوچک و جلسات قرآن خانگی و مساجد غفلت شده است که باید تدبیری برای آن اندیشید و به اینگونه محافل نیز رونق بخشید.

aaa
aaa
aaa
aaa
aaa
 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع