رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی گفت: طرح تشویقی حافظان قرآن کریم در خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود.
چهارشنبه 1 آبان 1398    
بازدید: 1606

حجت‌الاسلام مهدی عباسی، رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: بسط و گسترش فرهنگ قرآنی به عنوان یکی از ارکان ایجاد جامعه قرآنی به حساب می‌آید که با شناخت و ایمان به قرآن در آحاد جامعه و ارتباط و انس مستمر با آن و تحقق مضامین آیات قرآنی در رفتار فردي و اجتماعی اقشار مختلف جامعه دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: مجموعه فعالیت‌هاي قرآنی به ویژه آموزش قرآن در نظام جمهوری اسلامی از اهمیت راهبردی برخوردار است.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی بیان کرد: سیره پیامبر اکرم(ص) و ائمه معصومین(ع) گویاي این است که در کنار آموزشی باید انگیزه‌ها و تشویق‌هاي مادي و معنوي تعریف شده تا امر آموزش تسهیل شده و عموم افراد جامعه به فراگرفتن قرآن تشویق شوند.

عباسی ادامه داد: در همین راستا سازمان اوقاف و امورخیریه، نظام تشویقی جامعی براي حافظان قرآن طراحی کرده است که گام اول آن اهداء کمک هزینه سفرهاي زیارتی به تمامی افرادي است که موفق به حفظ پنج جزء جدید از قرآن شوند.

وی افزود: طرح تشویقی حافظان قرآن کریم شامل افرادي می‌شود که بر اساس اطلاعات موجود از شرکت‌کنندگان آزمون سراسری سال‌های قبل نسبت به رشته حفظی قبول شده در سال‌های ۹۶ و ۹۷، میزان پنج جزء به محفوظاتشان افزوده شده و پس از قبولی در آزمون کتبی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که در سوم بهمن‌ماه جاری در سراسر کشور برگزار می‌شود، در آزمون شفاهی سازمان اوقاف و امورخیریه نیز موفق به کسب حدنصاب لازم شوند.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با اشاره به اهداف، شرایط و ضوابط این طرح، تصریح کرد: ایجاد انگیزه در میان حافظان قرآن کریم براي تثبیت و ارتقاء محفوظات، ایجاد انگیزه در میان علاقمندان به قرآن کریم، براي حفظ و انس هرچه بیشتر با قرآن از اهداف اجرای این طرح است.

عباسی با اشاره به شرایط ثبت‌نام، اظهار کرد: شرکت در این طرح براي تمامی داوطلبان مرد و زن، بدون هیچ گونه محدودیت سنی، آزاد بوده و کلیه داوطلبینی که در سال‌های ۹۶ و ۹۷ در آزمون مشترك سازمان اوقاف و امورخیریه و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شرکت کرده‌ و موفق به کسب نمره قبولی شده‌اند، تنها می‌توانند در رشته بالاتر شرکت کنند.

وی ادامه داد: ثبت‌نام در آزمون کتبی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از طریق سایت www.quranedu.ir از ۱۲ آبان تا ۱۲ آذر خواهد بود.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی بیان کرد: بازه تقریبی زمانی آزمون شفاهی از ۵ لغایت ۱۶ اسفندماه جاری خواهد بود که زمان دقیق آزمون بعد از اعلام و پالایش نتایج به افراد اعلام خواهد شد.

عباسی اظهار کرد: سازمان اوقاف و امورخیریه در راستای اجراي نظام جامع تشویق حافظان قرآن کریم، به تمامی افرادي که در آزمون این طرح موفق به کسب امتیازات لازم و قبولی در آزمون شوند، بدون قرعه‌کشی کمک هزینه سفرهاي زیارتی هریک به مبلغ پانصد هزار تومان به صورت نقدي اهداء خواهد کرد.

وی بیان کرد: اعطاء گواهینامه سازمان اوقاف و امور خیریه به همه افرادي که موفق به کسب حدنصاب قبولی شوند و امکان شرکت در دوره‌هاي تخصصی تربیت مربی حفظ قرآن کریم بدون نیاز به آزمون ورودي حفظ از امتیازات این طرح است.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی بیان کرد: آزمون شفاهی صرفا از پنج جزء جدید محفوظات گرفته خواهد شد و افرادی که محفوظات جدیدشان بیش از پنج جزء باشد، تعیین پنج جزء از بین محفوظات جدید بر عهده خود ایشان خواهد بود.

عباسی یادآور شد: برای سنین ۱۰ سال و همچنین روشندلان، صِرف ثبت نام در آزمون کتبی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حضور در آزمون شفاهی کفایت کرده و نیاز به شرکت در آزمون کتبی وجود ندارد.

 

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع