رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان همدان گفت: سهم امسال استان در جهت طرح ملی تربیت حفاظ قرآن، ۲ هزار و ۵۰۰ نفر است.
سه شنبه 30 مهر 1398    
بازدید: 1661

مجتبی جمالی، رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان همدان در گفت‌و‌گو با ایکنا از همدان اظهار کرد: طرح تربیت حافظان قرآنی به منظور عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن در کشور انجام می‌گیرد.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان با اشاره به اینکه سهم استان همدان در سال گذشته در جهت تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن کریم، ۸ هزار و ۸۰۰ نفر بوده است گفت: از این تعداد ۵ هزار و ۵۰۰ حافظ ۱ جزء تا ۳۰ جزء در سطح استان تربیت شده است.
وی با اشاره به اینکه سهم امسال استان در جهت تربیت حفاظ قرآن، ۲ هزار و ۵۰۰ نفر است گفت: امسال بیش از برش استانی، ثبت نامی در دوره‌های حفظ قرآن وجود داشته است به گونه‌ای ۳ هزار نفر مشغول به گذراندن دوره‌های حفظ قرآن هستند که از این تعداد ۳۰ نفر در بخش حفظ کل مشغول به فعالیت هستند.

جمالی با بیان اینکه امسال تنها اداره اوقاف مجری طرح تربیت حفاظ نیست گفت: امسال طرح تربیت حفاظ قرآن با حضور ۱۰۰ مربی با همکاری موسسات و تشکل‌های قرآنی استان همچون، اداره زندان‌ها، جامعه القرآن، کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، حسینیه‌ها، مراکز عمومی و ... اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه مرکز حفظ مجازی قرآن کریم زیر نظر اداره اوقاف در محل آستان مبارک امامزاده عبدالله(ع) همدان دایر است گفت: این مجموعه حدود ۵ سالی است که راه اندازی شده است و اکنون با ۵۰۰ کاربر در جهت حفظ قرآن در حال فعالیت است.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف استان ابراز کرد: از آنجاکه دوره‌های حفظ مجازی قرآن رایگان بوده و بودجه اندکی به آن تعلق‌گرفته است، مربیان، هفته‌ای یک‌بار به مدت ۱۵ دقیقه با هر قرآن آموز تماس حاصل کرده و محفوظات او را مورد ارزیابی قرار می‌دهند.

وی اضافه کرد: رئیس مرکز حفظ مجازی قرآن استان بابیان اینکه دوره‌های حفظ مجازی ویژه گروه سنی خاصی نبوده و همگان می‌توانند در آن شرکت کنند و هر گروه سنی مربی خاص خود را دارد.

جمالی بابیان اینکه سالانه بیش از ۱۰۰ قرآن آموز به مرکز حفظ مجازی قرآن اضافه می‌شود افزود: ۱۲ مربی در این مجموعه در دو نوبت صبح و بعدازظهر مشغول به فعالیت هستند.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف اشاره ای به نتایج چهل و دومین مسابقات ملی قرآن کریم داشت و گفت: چهل و دومین مسابقات ملی قرآن کریم، در رشته‌های قرائت، ترتیل و حفظ ۱۰، ۲۰ و ۳۰ جزء، اذان، دعا و هم‌خوانی برگزار شد

وی با اشاره به اینکه از استان همدان ۴ مقام برتر به مسابقات ملی راه یافته‌اند گفت: «محمد بابایی» منتخب مسابقات استانی در رشته حفظ کل، «فاطمه شاه حسینی» رشته حفظ ۲۰ جزء، «هما خانجانی» نماینده رشته ترتیل و «افسانه رضایی تبار» مقام برتر رشته قرائت، نمایندگان استان در این دور از مسابقات خواهند بود.

جمالی ابراز کرد: از میان ۴ مقام برتر استان، آقای محمد بابایی به مرحله فینال راه یافت که متأسفانه نتوانست حائز رتبه‌ای در این دور از مسابقات شود.

 

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع