مدیر موسسه «ندای ترنم ملکوت» همدان گفت: این مؤسسه با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان موفق به تربیت ۵۰ هزار حافظ قرآن و بیش از ۴۵۰ مربی حفظ قرآن شده است .
سه شنبه 30 مهر 1398    
بازدید: 1349

به گزارش واحد رسانه ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، قاسم جهان آرا، مدیر موسسه «ندای ترنم ملکوت» همدان اظهار کرد: این موسسه از سال ۱۳۹۲ به‌عنوان یکی از موقوفات مرحوم همراهیان، فعالیت رسمی خود را آغاز کرده است.

وی با بیان اینکه این موسسه برنامه‌‌هایی با شکل و طرحی نو ایجاد کرده که حفظ قرآن را برای همه افراد آسان‌تر می‌کند گفت: زیر بنا وهدف اصلی این موسسه حفظ قرآن کریم است.

جهان آرا اضافه کرد: در مؤسسه ندای ترنم ملکوت، دوره‌های تخصصی و عمومی روخوانی، روان‌خوانی، تجوید، قرائت و حفظ قرآن کریم، مشاوره و آموزش خانواده و دوره‌های تربیت مربی روخوانی و روان‌خوانی، تجوید و حفظ قرآن کریم با حضور اساتید مجرب و برجسته استانی و کشوری برگزار می‌شود.

مدیر موسسه ندای ترنم ملکوت استان با بیان اینکه استقبال از کلاس‌های این مجموعه بسیار خوب است ادامه داد: مخاطبان این موسسه، شامل رده‌های سنی مختلف اعم از پیش دبستانی تا بزرگسال در دو بخش خواهران و برادران است.

وی ابراز کرد: تقویت بنیه دینی جامعه، حضور پررنگ در جلسات و کارگروه‌های مختلف قرآنی، همکاری با مدرسه حفظ قرآن کریم ویژه طلاب، همکاری با مساجد تکایا، گروه‌های مختلف هم‌خوانی قرآن کریم، همکاری با بنیاد قرآن، مکتب امام زمان(عج)، تالار قرآن، شهرداری و کارگروه فرهنگی خاتم‌الاوصیا از دیگر فعالیت‌های این مجموعه است.

جهان آرا با بیان اینکه این مرکز قرآنی علاوه بر آموزش تخصصی حفظ قرآن در حوزه‌های دیگر نیز مخاطبانی از سراسر کشور دارد گفت: ارتباط با مراکز آموزشی زبان‌های خارجه، هوش و چرتکه ویژه کودکان، کلاس‌های مشاوره، آموزش حفظ قرآن به صورت مجازی و ... از دیگر اقدامات فرهنگی و علمی این مجموعه است.
وی با اشاره به اینکه این مؤسسه یکی از مراکز تخصصی حفظ قرآن کریم است، بیان کرد: این موسسه با همکاری دستگاه‌‌های متولی به ویژه اوقاف تا کنون موفق به تربیت ۵۰ هزار حافظ قرآن شده است که در صورت برخورداری از حمایت‌های لازم، شاهد پرورش ۵ هزار حافظ قرآن در این موسسه خواهیم بود.
جهان‌آرا با اشاره به اینکه این مجموعه دارای مرکز حفظ مجازی قرآن کریم به صورت مردمی است، گفت: مرکز حفظ مجازی قرآن کریم ندای ترنم ملکوت از سال ۹۴ راه اندازی شده و در حال حاضر ۲۵۰ عضو ثابت در بخش خواهران از اقصی نقاط کشور فعال است.

مسئول هیئت بازرسین اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور با بیان اینکه سه مربی هر هفته به مدت ۱۰ دقیقه محفوظات حافظان را ارزیابی می‌کنند، بیان کرد: شرکت‌کنندگان در این طرح طی سه ماهه موفق به حفظ ۱ جزء از قرآن کریم می‌شوند.

مدیر موسسه ندای ترنم ملکوت استان گفت: هرساله دوره‌های تربیت مربی حفظ قرآن با حضور اساتید مجرب برگزار می‌شود که کلاس‌های آن به صورت متمرکز و شبانه روزی در این مرکز برگزار می‌شود.
جهان آرا با اشاره به اینکه این موسسه با همکاری اوقاف موفق به تربیت بیش از ۴۵۰ مربی حفظ قرآن شده است گفت: متاسفانه این مربیان به دلیل عدم برخورداری از انگیزه و مهیا بودن شرایط کاری، به حال خود رها شده اند.

مسئول هیئت بازرسین اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور ابراز کرد: در همین راستا به زودی همایش «مربیان حفظ قرآن کریم استان همدان» با هدف فعالساژی مربیان حفظ برگزار خواهد شد.

وی اظهار کرد: موسسه ندای ترنم ملکوت با همکاری اداره ارشاد و اوقاف موفق به برگزاری مسابقاتی در زمینه‌های مختلف شده است که تعدادی از آنها به مرحله استانی و کشوری راه یافته اند.

جهان آرا افزود: انتظار این مجموعه این است که اداره کل آموزش و پرورش با این مجموعه همکاری داشته و دانش آموزان را از همان مقطع ابتدایی جهت آموزش قرآن به مراکز قرآنی ارجاع دهند.

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع