دبیر ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم گفت: با توجه به عدم تحقق بودجه قرآنی سال ۹۸، تاکنون فعالیت طرح ملی حفظ قرآن کریم با سرعت بسیار پایینی در حال حرکت است.
یک شنبه 28 مهر 1398    
بازدید: 1445

به گزارش واحدرسانه بنیادمسابقات قرآن کریم به نقل از،ایکنا حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمصطفی حسینی، دبیر ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم، در گفت‌وگو با خبرنگار   ایکنا   در مورد آخرین وضعیت این ستاد گفت: جلسات ستاد در سطوح مختلف اعم از جلسات کارگروه‌ها و نیز دبیرخانه ستاد راهبری به صورت منظم و همچنین جلسه با دستگاه‌های عضو به خصوص آن دسته از دستگاه‌ها که به صورت جدی دخیل در این امر هستند برگزار می‌شود .

 

وی به وظایف ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم برای پیگیری اقدامات ملی که در قالب این طرح پیش‌بینی شده است اشاره کرد و افزود: با توجه به گذشت شش ماه از سال، هنوز اعتبارات شورای توسعه فرهنگ قرآنی محقق نشده است و سایر سازمان‌ها نیز که از بودجه‌های دولتی استفاده می‌کنند با مشکلاتی در تأمین اعتبارات مواجه هستند. لذا اقداماتی که نیاز به بودجه دارد، مقداری با کندی پیش می‌رود .

حسینی تصریح کرد: با وجود این، بخش‌های مردمی و بخش‌هایی که به جهت فکری و محتوایی باید کارهایی را انجام دهند، طی این مدت فعالیت‌هایی داشته‌اند؛ مجموعه‌هایی همچون سازمان اوقاف و امور خیریه که چندان به اعتبارات دولتی وابسته نیستند نیز کارهایی در قالب تربیت مربی حفظ قرآن،‌ راه‌اندازی مراکز شبانه‌روزی و مراکز غیرحضوری حفظ قرآن و مواردی از این دست انجام داده و در دست توسعه دارند .

دبیر ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن با تأکید بر اینکه آمادگی داریم طی روزهای آینده گزارش دقیقی را از اقداماتی که تمامی دستگاه‌ها در این زمینه انجام داده‌اند ارائه دهیم، اظهار کرد: تلاش خواهیم کرد تا در این گزارش فعالیت‌های صورت گرفته در زمینه طرح ملی حفظ قرآن کریم در شش ماهه اول سال را از سوی دستگاه‌ها معرفی کنیم، یعنی در این گزارش خواهیم گفت که دستگاه‌ها تاکنون چه فعالیت‌هایی در زمینه‌هایی مثل برگزاری دوره‌های تربیت مربی حفظ، جذب قرآن‌آموزان در مراکز شبانه‌روزی و غیرحضوری داشته‌اند. همچنین اقداماتی را که رسانه‌ها یا بخش پژوهشی باید انجام می‌دادند معرفی خواهیم کرد .

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه بیان کرد: به عنوان دبیرخانه ستاد راهبری طرح ملی حفظ، پروژ‌های متعددی را در بخش‌های آموزشی، پژوهشی، تبلیغی و ترویجی و ... در دست اقدام داریم که گزارش کامل و دقیق آن را بعد از پایان کامل چهل‌ودومین دوره مسابقات سراسری قرآن(اصفهان، ۶ تا ۱۹ مهرماه ۹۸) منتشر خواهیم کرد .

حسینی در پاسخ به این سؤال که دبیرخانه ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم تاکنون نظارت و رصدی بر فعالیت‌های صورت گرفته داشته است؟ گفت: جلسات متعددی در این زمینه داشته‌ایم. همچنین طی مکاتباتی گزارش‌ها را نیز خواسته‌ایم که امیدوارم بتوانیم طی روزهای آینده این گزارش‌ها را جمع‌بندی و منتشر کنیم .

 

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع