رئیس سازمان دارالقرآن‌الکریم کشور با بیان اینکه مسابقات قرآن را باید به زندگی مردم گره زد، زیرا این مسابقات برای مردم برگزار می‌شود، گفت: در این روزهای برگزاری مسابقات، باید تمام فضای شهر اصفهان حال و هوای قرآنی به خود می‌گرفت، ولی این اتفاق نیفتاده است.
شنبه 13 مهر 1398    
بازدید: 1472

مهدی قره‌شیخلو، رئیس سازمان دارالقرآن‌الکریم کشور در حاشیه برگزاری چهل‌و‌دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم، در گفت‌وگو با ایکنا از اصفهان، اظهار کرد: مسابقات قرآن هر ساله از نظر اجرایی در حال رشد است، اما باید تلاش کنیم تا در زمینه کیفی نیز شاهد رشد هرچه بیشتر این مسابقات باشیم.

وی بیان کرد: این مسابقات را باید با زندگی مردم گره زد، زیرا این مسابقات برای مردم برگزار می‌شود. من احساس می‌کنم در این روزهای برگزاری مسابقات، باید تمام فضای شهر اصفهان حال و هوای قرآنی به خود می‌گرفت، ولی اکنون این اتفاق نیفتاده است.

قره‌شیخلو افزود: علاوه بر برگزاری این مسابقات، باید برای آینده نیز برنامه‌ریزی کرد. در واقع باید از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فعالان قرآنی در رشته‌های مختلف که در این مسابقات شرکت می‌کنند، بهره‌برداری شود.

رئیس سازمان دارالقرآن‌الکریم کشور بیان کرد: اکنون ما در رشته‌های مختلف قرآنی مثل قرائت، دعاخوانی و ... ، شاهد استعدادهای درخشانی هستیم؛ بنابراین صدا و سیما باید از این ظرفیت‌ها در شبکه‌های مختلف استفاده کند. اگر چنین اتفاقی رقم بخورد، قطعاً به رشد کمی و کیفی مسابقات کمک می‌شود، زیرا جوانان احساس می‌کنند این مسابقات سکویی برای مطرح و دیده شدن آن‌هاست.

قره‌شیخلو ادامه داد: سازمان اوقاف و رسانه ملی باید تفاهم‌نامه‌ای در این زمینه منعقد کنند که منتخبان برتر هر ساله این مسابقات، در شبکه‌های مختلف تلویزیون حضور پیدا کرده و رسانه‌ ملی در مناسبت‌های مختلف از آن‌ها استفاده کند.

وی با اشاره به برگزاری چهل‌و‌دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در اصفهان، اظهار کرد: برگزاری مسابقات با چنین حجمی، کار بسیار سختی است و قطعاً کار بزرگی با این حجم، هم نقاط قوت دارد و هم نقاط ضعف. در مجموع ما هر ساله شاهد رشد این مسابقات هستیم. ولی باید به این نکته توجه داشته باشیم که اگر فضای شکلی مسابقات را بیشتر مورد توجه قرار دهیم، ولی به محتوای آن توجه نکنیم، این خود یک آسیب تلقی می‌شود.

 

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع