مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: چهل‌ودومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم با کم‌ترین هزینه برگزار شده و در این بخش، سعی کرد‌ه‌ایم که در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنیم.
شنبه 13 مهر 1398    
بازدید: 1358

حجت‌الاسلام محمدحسین بلک، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، در حاشیه برگزاری چهل‌ و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در گفت‌وگو با ایکنا اصفهان، اظهار کرد:  برای اطلاع رسانی این مسابقات از رسانه‌های دیداری، شنیداری، مجازی و مکتوب استفاده کرده‌ایم و در بخشی دیگر هم صدها دعوتنامه ارسال کرده‌ایم که تا پایان مسابقات حتی ممکن است به هزار عدد نیز برسد.
وی ادامه داد: علاوه بر این، تبلیغات محیطی نیز برای حال و هوای شهر انجام داده‌ایم. در این بخش ما باید ملاحظات و صرفه‌جویی‌هایی در هزینه‌های عمومی انجام می‌دادیم و به همین دلیل سعی کرده‌ایم به حداقل‌ها اکتفا کنیم که این مسئله ممکن است گلایه‌هایی را ایجاد کرده باشد که دلیل آن به هیچ عنوان کم کاری نبوده، بلکه ما ترجیح داده‌ایم هزینه‌ها را به طور صحیح‌تری مصرف کنیم.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان افزود: شاید بخش‌های دیگری در سطح استان بودند که این کار برای آنها مستلزم هزینه نبود و انتظار می‌رفت که این کار را به صورت خودجوش انجام می‌دادند که این انتظار، انتظاری به حق است.

بلک خاطرنشان کرد: البته در شهرستان‌ها حداقل اطلاع رسانی را در این زمینه داشته‌ایم، ولی چون تمرکز برنامه‌ها در اصفهان بوده، خیلی در چاپ بنر و نصب آن حرکتی صورت نگرفت، اما تریبون‌های نماز جمعه در این دو هفته متوالی اطلاع رسانی لازم را داشته‌اند و صدا و سیما نیز از پخش تیزرها و اطلاعیه‌ها دریغ نکرده است.

وی گفت: اگر کاستی در این زمینه بوده و منشا آن کم کاری بنده و همکارانم بوده،  عذرخواهی می‌کنم، ما تلاش کرده‌ایم در این اوضاع اقتصادی هزینه‌های غیر ضروری نداشته باشیم

بلک خاطرنشان کرد: ما دو بخش هزینه به طور تعریف شده داریم؛ بخشی از جهت هزینه‌های ستادی و مرکز است که به نظر من اصلا هزینه نیست، مانند اهدای جوایز به برندگان. اما مهم‌ترین هزینه در این برنامه‌ها دکوراسیون و صحنه‌آرایی بوده که این هزینه چیز جدیدی نیست، بلکه سازمان تلاش کرده است تا از امکانات موجود خودش استفاده کند. بنابراین ما امسال هزینه جدیدی نداشتیم و این امکانات از اول موجود بوده و ما فقط آن را انتقال داده‌ایم.

وی تصریح کرد: بخش دیگر هزینه‌ها، هزینه‌های میزبانی در استان هستند، هزینه‌هایی مانند اسکان مهمانان، پذیرایی و تردد آنها. در این بخش نیز هزینه‌ها را به حداقل رسانده‌ایم و به جای هتل از مهمانسرای دانشگاه و به جای رستوران نیز از امکانات دانشگاه استفاده کرده‌ایم.

مدیرکل اوقاف اصفهان تاکید کرد: برای تردد میهمانان تمام وسایل‌ نقلیه‌مان را از ادارات جمع آوری کرده‌ایم و به همین دلیل هزینه‌ای برای اجاره خودرو پرداخت نکرده‌ایم. تجهیزات موجود در صحنه نیز تجهیزات اداری خودمان است. حتی صندلی‌های گردان موجود در بخش‌ها نیز از امکانات خودمان است.
وی ادامه داد: برای پذیرایی‌های میان برنامه از ظرفیت‌های امامزادگان با حضور خودشان و چاپ لگوها و تبرکات خودشان استفاده کرده‌ایم. در واقع در بخش پذیرایی هم حداقل هزینه را ترتیب داده‌ایم که آنقدر اندک است که بیان آن به نوعی مطابق با شان مهمانان ما نیست. بسیاری دیگر از امکانات نیز توسط تشکل‌ها و هیئت‌های خودجوش تامین شده؛ مثلا از سوی موسسه عاشوراییان یا دیگر خیرین کمک‌هایی صورت گرفته است.
بلک در پایان گفت: ما تلاش کردیم هزینه‌ها را به کمتر از یک چهارم آنچه که در دستورالعمل‌ها پیش‌بینی شده برسانیم و با هزینه‌ای کمتر قطعا مورد نقدها نیز قرار می‌گیریم.

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع