نماینده استان قزوین در مسابقات قرآن کریم حائز رتبه عالی شد سید مصطفی حسینی نماینده استان قزوین در چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم توانست در رشته قرائت حائز رتبه عالی شود.
شنبه 13 مهر 1398    
بازدید: 1214

به گزارش واحد رسانه ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، چهل‌ودومین دوره از مسابقات سراسری قرآن کریم در اصفهان برگزار شد و از استان قزوین دو نماینده به مرحله نهایی راه یافتند که سید مصطفی حسینی در رشته قرائت توانست برای استان قزوین افتخار بیافریند.

سید مصطفی حسینی اظهار کرد: در چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم توانستم رتبه عالی را به دست بیاورم.
وی با بیان اینکه سطح مسابقات بسیار خوب بود، افزود: حضور پدیده‌ها دد این‌دوره از مسابقات از جمله ویژگی‌های آن بود و ضمن این‌که مسابقات با نظم‌تر از قبل برگزار شد.

حسینی تصریح کرد: با این وجود موضوع اسکان و‌ سیستم صوتی در روز نخست کمی صدای شرکت‌کنندگان از جمله بنده را دچار چالش کرد با این حال به نظر بنده مسابقات هر سال بهتر از قبل برگزار می‌شود.
این قاری برجسته بین‌المللی یادآور شد: پیشنهاد می‌کنم از گذشته الهام گرفته شود؛ زیرا در سنوات قبل در مرحله مقدماتی و نیمه نهایی شرکت‌کننده با فضای مسابقات آشنا می‌شد و فینال را بدون استرس و آمادگی بیشتر برگزار می‌کرد و نتیجه آن باکیفیت‌تر شدن تلاوت‌ها بود.

وی عنوان کرد: در این دوره، مرحله مقدماتی در قم برگزار شد و‌ تا شرکت‌کننده می‌خواست خود را با سیستم و فضا وفق دهد زمان می‌برد و همین امر باعث افت کیفیت صدا شد.

حسینی با اشاره به اینکه کسب اول یا دومی مسابقات چندان برایم مطرح نیست، گفت: خداوند در قرآن می‌فرماید از چیزی که از دست دادید تاسف نخورید و از چیزی هم که به شما دادم خوشحال نشوید، لذا باید به حکمت خدا ایمان آورد؛ از زمانی که تجربه‌های عملی این آیه را دیده‌ام تلاش می‌کنم چنین رفتار کنم.
این قاری استان قزوین خاطرنشان کرد: از روند پیشرفت خود در طول این چند سال راضی هستم با این حال بی‌شک می‌توان بهتر از آنچه که هست بود.

نفرات برتر رشته‌ قرائت تحقیق چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم به شرح ذیل است:

حائزین رتبه‌ی ممتاز: سید حمیدرضا مقدسی از استان قم - هادی موحد امین از استان تهران - علیرضا بیژنی از استان خراسان رضوی


حائزین رتبه‌ی عالی: مختار دهقان از استان خراسان رضوی - سید مصطفی حسینی از استان قزوین - سید جاسم موسوی از استان خوزستان - مسعود نوری از استان تهران - وحید خزایی از استان تهران

 

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع