برنامه روز پایانی رقابت‌های حفظ کل و قرائت تحقیق/ آخرین تلاش‌ها برای کسب رتبه روز پایانی رقابت‌های چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در بخش آقایان امروز پس از اجرای شرکت‌کنندگان در رشته حفظ کل و قرائت تحقیق به پایان می‌رسد و نفرات برتر نیز صبح روز یازدهم مهر معرفی می‌شوند.
چهارشنبه 10 مهر 1398    
بازدید: 1232

به گزارش واحدرسانه بنیاد مسابقات قرآن کریم،به نقل از ایکنا،  روز چهارم و پایانی رقابت‌های چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از صبح امروز، دهم مهرماه، آغاز می‌شود و شرکت کنندگان در دو رشته حفظ کل و قرائت تحقیق آخرین اجرای خود در این دوره از مسابقات را انجام خواهند داد .

بر همین اساس روز آخر مسابقات با رقابت حافظان کل در نوبت صبح آغاز می‌شود. در این بخش محمدحسین عربیان از قم به سؤالات هیئت داوران پاسخ می‌دهد و در ادامه نیز ابوذر کرمی از مرکزی، محمدرسول تکبیری از تهران، پیمان ایازی از مازندران، سینا طباخی از آذربایجان شرقی، نوید رزمجو از فارس، احمد معتمدی از تهران و علیرضا سامری از خوزستان به سؤالات هیئت داوران پاسخ خواهند داد .

در این نوبت هر کدام از شرکت‌کنندگان به دو سؤال دو صفحه‌ای در آیتم آیات مشابه پاسخ خواهند داد. رقابت‌های این نوبت از ساعت ۸ تا ۱۲ برگزار خواهد شد .

در نوبت بعدازظهر نیز که مسابقات آن از ساعت ۱۵ تا ۱۸ و ۱۹ تا ۲۱:۳۰ ادامه دارد، شرکت کنندگان به سه سؤال سه صفحه‌ای یا همان آیتم استقامتی پاسخ خواهند داد .

در این‌ نوبت مسابقات با اجرای سعید علی‌اکبری از قزوین آغاز می‌شود و در ادامه نیز به ترتیب حسین خانی از اصفهان، امیررضا رحیمی از گیلان، مجتبی علیرضالو از تهران، سعید شاهرخی از کرمان، امیرعلی ابوالفضلی از تهران، محمد خاکپور از خراسان رضوی، رضا گلشاهی از خراسان رضوی و محمود بابایی از همدان به روی جایگاه می‌روند .

در رشته قرائت تحقیق نیز مسابقات در دو نوبت و از ساعت ۱۵ تا ۱۸ و ۱۹ تا ۲۱:۳۰ برگزار می‌شود. در این بخش ابتدا سیدمصطفی حسینی از قزوین تلاوت پنج دقیقه‌ای خود را انجام خواهد داد و در ادامه نیز به ترتیب رسول تمجید از اردبیل، امید حسینی‌نژاد از خراسان رضوی، مجتبی محمدبیگی از تهران، محمدعلی عنبری از گیلان، مهدی فروغی از قم، مسعود موحدی‌راد از تهران، هادی موحدامین از تهران، حسن حکیمی از تهران، علیرضا بیژنی از خراسان رضوی، مختار دهقان از خراسان رضوی، سیدحمیدرضا مقدسی از قم، حسین خسروی از یزد، حبیب صداقت از تهران، مهدی شایق از یزد، وحید خزایی از تهران، مسعود نوری از تهران، علیرضا مسیح‌پور از کهگیلویه و بویراحمد، محسن قاسمی از تهران، سیدجاسم موسوی از خوزستان، حسین پورکویر از خراسان رضوی و حمید حق‌طلب از خراسان رضوی به اجرای تلاوت می‌پردازند .

در رشته قرائت تحقیق به ترتیب هر کدام از قاریان یک در میان تلاوت پنج دقیقه‌ای و پانزده دقیقه‌ای خواهند داشت .

این مسابقات حدود ساعت ۲۲ پایان می‌یابد و نفرات برتر و نمایندگان ایران در مسابقات بین‌المللی قرآن ایران و مالزی نیز در مراسم اختتامیه، که صبح روز پنج‌شنبه یازدهم مهرماه برگزار می‌شود، معرفی خواهند شد .

 

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع