رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: عمومی شدن مسابقات قرآن و بهره‌مندی آحاد جامعه از آن نیازمند برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای است. در این زمینه باید قرآن را مسئله روز مردم کرد و ابزارهای مختلف از جمله کارهای هنری مورد بهره‎برداری قرار گیرد.
چهارشنبه 10 مهر 1398    
بازدید: 1176

حجت‌الاسلام حسینی، رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور امروز سه‌شنبه ۹ مهرماه در نشست خبری چهل‌و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در اصفهان، اظهار کرد: مسابقات قرآن صرفا یک رقابت قرآنی نیست، بلکه یک منظومه‌ای ‌از برنامه‌های متنوع قرآنی است.

وی افزود: در چهلمین دوره مسابقات قرآن کریم شاهد برگزاری برنامه‌های جانبی متعددی هستیم که این حجم از برنامه‌های جانبی را در دوره‌های قبلی شاهد نبوده‌ایم. با تشکیل بنیاد مسابقات قرآن، امور اجرایی قرآن را ساماندهی کردیم و برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای برای افزایش سطح کیفی این مسابقات انجام شده است.

رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور بیان کرد: نشست‌های دوره‌ای با فعالان قرآن و و بازدید از موسسات قرآنی در شهرستان‌های استان اصفهان از برنامه‌های جنبی این دوره مسابقات قرآن کریم است.

حسینی ادامه داد: میزگرد تخصصی طراحی مسابقات قرآن کریم در موسسه قرآنی بینه و موسسه دارالقرآن اهل‌بیت(ع) خمینی‌شهر برگزار می‌شود.

وی افزود: مسابقات قرآن جمهوری اسلامی ایران از ابتدا در سطح بین‌المللی آغاز شده و سپس مراحل ملی و استانی به آن افزوده شد. مرحله شهرستانی مسابقات هرساله در فصل بهار، مرحله استانی در فصل تابستان و مرحله ملی در فصل پاییز و مرحله بین‌المللی آن اوایل سال بعد برگزار می‌شود.

رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور بیان کرد: در بخش قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، بحث توسعه وقف‌های قرآنی، فعالیت‌های قرآنی بقاع متبرکه، محافل قرآنی، چاپ و نشر قرآن و همچنین برگزاری مسابقات قرآن مورد توجه قرار می‌گیرد.
حسینی افزود: عمومی شدن مسابقات قرآن و بهره‌مندی آحاد جامعه از آن نیازمند برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای است. در این زمینه باید قرآن را مسئله روز مردم کرد و ابزارهای مختلف از جمله کارهای هنری مورد بهرهبرداری قرار گیرد.

وی گفت: افراد تکراری در مسابقات قرآن در مقایسه با دیگر رشته‌ها بسیار کم است، یعنی کسانی که در یک دوره مسابقه رتبه برتر را کسب کند، نمی‌تواند در دوره بعدی شرکت کند. در این زمینه محدودیت‌هایی وجود دارد که البته به نظر من باید این محدودیت‌ها رفع شود تا در مسابقات قرآنی شاهد رقابت قهرمان‌ها باشیم.

رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور تصریح کرد: ایام برگزاری مسابقات قرآن محدود است. به همین دلیل نمی‌شود نخبگان قرآن به مناطق مخلف شهر اعزام شوند تا مردم با آن‌ها بیشتر ارتباط برقرار کنند.

وی افزود: قبلا مردم برای شرکت در مسابقات قرآن خودشان را از جنوب شهر به شمال شهر و یا از شمال به جنوب می‌رساندند. اما امروز شرایط عوض شده و سبک زندگی مردم تغییر کرده و حتی برخی از طریق رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی، برنامه‌ها و مسابقات قرآنی را دنبال می‌کنند.

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع