این دوره از مسابقات برنامه های جنبی متعددی داشته است/رسانه ها می توانند مردم را به سمت قرآن سوق دهند رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه درنشستی خبری بابیان اینکه این دوره از مسابقات برنامه های جنبی متعددی داشته است، گفت: رسانه تا کنون چقدر توانسته مردم را به سمت قرآن سوق دهد و پیرامون قرآن...
چهارشنبه 10 مهر 1398    
بازدید: 1178

 به گزارش ستاد خبری چهل و دومین مسابقات سراسری قرآن کریم حجت الاسلام سید مصطفی حسینی ظهر امروز در نشست خبری این دوره از مسابقات اظهار کرد: یکی از اتفاقات مبارک این دوره جشنواره، برگزاری اولین مسابقات بخش کتابت قرآن است.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: مسابقات قرآن فقط نباید برگزاری یک رویداد باشد و باید برنامه‌های جنبی متعددی برگزاری کنیم، در این ایام شاهد برگزاری منظومه‌ کامل قرآنی هستیم.
وی افزود: در هیچ دوره‌ای از مسابقات این حجم از برنامه‌ها برگزار نشده و با تشکیل بنیاد مسابقات، مقداری از امور اجرایی کناره گیری و توانستیم در حوزه سیاست گذاری بیشتر وقت بگذاریم.
حجت الاسلام حسنی با بیان اینکه به برکت این مسابقات، نشست های قرآنی مختلفی در شهرستان های استان برگزار کردیم، تصریح کرد: توسعه زمینه فعالیت های قرآنی و انجام نشست های مختلف از جمله برنامه ها در سطح شهرستان‌های اصفهان است.

وی ادامه داد: خدا را شکر می‌کنیم به بهانه این مسابقات، برنامه‌‌های قرآنی مختلفی اجرا شد و امیداورم این جلسات و برنامه‌ها موجب توسعه فعالیت‌های قرآنی در اصفهان شود.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر اینکه اگر بخواهیم قرآن عمومی ‌شود و مردم آن را دنبال کنند باید قرآن را به مسئله و دغدغه مردم تبدیل کنیم،گفت: افراد تکراری در مسابقات قرآن کم هستند و ما هم محدودیت هایی برای حضور برگزیدگان هر دوره داریم.

حجت الاسلام حسینی بیان کرد: تا جایی که توانستیم به درخواست گروه‌ها، هیئت‌های مذهبی و مساجد مبنی بر حضور بین آن ها را اجایت کردیم؛ از طرفی برگزاری این مسابقات امیدی را برای انجام فعالیت‌های قرآنی ایجاد می‌کند.

وی تصریح کرد: ما می‌توانیم خیلی خوب از طریق رسانه‌ها مسائل اجتماعی را دنبال و موضوعات را تبدیل به دغدغه کنیم، رسانه تا کنون چقدر توانسته مردم را به سمت قرآن سوق دهد و پیرامون قرآن و موضوعات قرآنی تولید داشته باشد؟ رسانه امروزه باید مردم را به این سمت سوق دهند.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف با اشاره به اینکه تعداد تولیدات رسانه‌های ما پیرامون مسائل قرآنی نسبت به دیگر مسائل کم است، بیان کرد‌: این ها منظومه‌هایی است که باید دست به دست هم بدهد تا در یک رویدادی مانند جشنواره قرآن خود را نشان دهد.

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع