رقابت‌های بخش آقایان چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن در حالی در رشته حفظ کل و قرائت تحقیق از صبح امروز آغاز می‌شود که در این روز شاهد اوج‌گیری هیجان در مسابقات خواهیم بود.
سه شنبه 9 مهر 1398    
بازدید: 1262

پس از پایان یافتن رقابت‌های چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در رشته‌های همسرایی و همخوانی، اذان، دعاخوانی، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۲۰ جزء و قرائت ترتیل در روزهای گذشته، حالا از صبح امروز، نهم‌ مهر ماه، رقابت‌ها در رشته‌های قرائت تحقیق و حفظ کل قرآن کریم آغاز می‌شود تا هیجان مسابقات به بالاترین سطح خود از ابتدا تا کنون برسد.

بسیاری از کارشناسان و صاحب‌نظران عرصه حفظ و قرائت قرآن کریم باور دارند که تلاوت‌های مسابقاتی طی سال‌های اخیر یک شکل و شبیه به هم شده است اما باید بپذیریم که این مسابقات و تلاوت‌هایی که در آن صورت می‌گیرد با توجه به سطح بسیار بالایی که دارد و چهره‌های مطرحی که در آن حضور می‌یابند، هیجان‌انگیزترین بخش رقابت‌های قرآنی در طول سال است.

نگاهی به اسامی فینالیست‌های رشته قرائت تحقیق و حفظ کل قرآن کریم در این دوره، ترکیبی متفاوت‌تر‌ از ادوار گذشته را به ما نشان خواهد داد اما مطمئناً حضور چهره‌هایی همچون سیدمصطفی حسینی، مختار دهقان، هادی موحدامین، وحید خزایی، مسعود نوری، محمد خاکپور، سعید علی‌اکبری، رضا گلشاهی، رسول تکبیری، پیمان ایازی، مجتبی علیرضالو و... که هر کدام ویژگی‌های منحصربه فردی در بحث قرائت و حفظ قرآن کریم دارند، به تنهایی می‌تواند هیجان را به درجه اعلا برساند.

در این‌ روز مسابقات در رشته حفظ کل قرآن کریم و با اجرای امیررضا رحیمی از گیلان آغاز می‌شود و در ادامه نیز سعید شاهرخی از کرمان، محمود بابایی از همدان، محمد خاکپور از خراسان رضوی، سعید علی‌اکبری از قزوین، حسین خانی از اصفهان، رضا گلشاهی از خراسان رضوی، مجتبی علیرضالو از تهران و امیر ابوالفضلی از تهران به اجرای مسابقه می‌پردازند. این افراد در نوبت صبح روز نهم مهرماه در بخش آیات مشابه به دو سؤال دو صفحه‌ای پاسخ می‌دهند.

در نوبت بعدازظهر نیز در بخش استقامتی به ترتیب نوبت اجرا، محمدحسین عربیان از قم، ابوذر کرمی از مرکزی، نوید رزمجو از فارس، پیمان ایازی از مازندران و سینا طباخی از آذربایجان شرقی به سه سؤال سه صفحه‌ای پاسخ خواهند داد.

همچنین در همین بخش و در نوبت شامگاهی نیز احمد معتمدی از تهران، محمد رسول تکبیری از تهران و علیرضا سامری از خوزستان به ترتیب در جایگاه حضور یافته و به سؤالات هیئت داوران پاسخ می‌دهند.

در رشته قرائت تحقیق نیز که مسابقات آن در نوبت بعدازظهر آغاز می‌شود ابتدا حمید حق‌طلب از خراسان رضوی برای تلاوت به جایگاه می‌رود و در ادامه حسن‌ حکیمی از تهران، هادی موحدامین از تهران، محسن قاسمی از تهران، سیدجاسم موسوی از خوزستان، حسین پورکویر از خراسان رضوی، علیرضا بیژنی از خراسان رضوی، محمدعلی عنبری از گیلان، علیرضا مسیح‌پور از کهگیلویه و بویراحمد، مسعود نوری از تهران، حبیب صداقت از تهران و مهدی شایق از یزد به تلاوت آیاتی از پیش تعیین شده می‌پردازند.

در رشته قرائت تحقیق هر کدام از شرکت‌کنندگان دو تلاوت پنج دقیقه‌ای و ۱۵ دقیقه‌ای خواهند داشت. افرادی که در روز اول تلاوت پنج دقیقه‌ای دارند در روز دوم تلاوت ۱۵ دقیقه‌ای دارند.

یادآوری می‌شود، مرحله پایانی چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن سازمان اوقاف و امور خیریه طی ۶ تا ۱۹ مهرماه در شهر اصفهان برگزار می‌شود.

 

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع