امام جمعه موقت اصفهان با تاکید بر اینکه با عمل به قرآن باید به دنیا الگوی حکومت شیعی را نشان دهیم، گفت: حکومت، اقتصاد، رسانه و مطبوعات، بازار و ادارات و... همگی باید براساس فرامین قرآن پیش برود و این دستور به عمل به رهنمودها، صرفاً به مردم بازنمی‌گردد.
شنبه 6 مهر 1398    
بازدید: 1240

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدتقی رهبر، امام جمعه موقت اصفهان، در آستانه آغاز چهل‌ودومین دوره مسابقات سراسری قرآن به میزبانی اصفهان، اظهار کرد: قرآن، کتاب ماندگار و جاودان مسلمانان است. قرآن، سرمایه معرفتی و معنوی محسوب می‌شود و برگزاری مسابقات قرآن بسیار ارزشمند است. مردم ما از زن و مرد باید با مفاهیم قرآنی آشنا شوند و این مسابقات، راهی برای این آشنایی است.

وی افزود: البته در کنار آن باید به نهج‌البلاغه و روایات و سیره اهل بیت(ع) نیز توجه داشته باشیم؛ چرا که قرآن به مفسر نیاز دارد و مهم‌ترین مفسر آن امیرالمومنین(ع) است.

امام جمعه موقت اصفهان تاکید کرد: آنچه که امروز برای جامعه ما ضرورت حیاتی دارد، این است که فراتر از قرائت و حفظ قرآن کریم، عمل به تعالیم قرآن داشته باشیم.

وی ادامه داد: باید نگاهی به جامعه بیندازیم و این موضوع را بررسی کنیم که آیا به واقع در جامعه، عدالت قرآنی و سیره امیرالمومنین(ع) وجود دارد یا خیر؟ در شرایط فعلی در فرهنگ، اقتصاد، روابط اجتماعی، مسائل سیاسی و ... بسیار محتاج سیره اهل بیت(ع) هستیم و زن و مرد، باید با معارف قرآن و اهل بیت آشنا شوند.

رهبر افزود: بر این اساس پس از آموزش قرائت و حفظ و برگزاری مسابقات، رویکرد ما باید عمل به قرآن کریم باشد؛ چرا که بدون عمل، همانند بیماری هستیم که هزاران نسخه پزشک در اختیار دارد، اما از دارو استفاده نمی‌کند. بر این اساس باید همزمان با رویکرد به قرآن، نهج‌البلاغه و سیره اهل بیت(ع) در میدان عمل نیز وارد شویم که در این میدان، نباید فساد اقتصادی، بی بند و باری و بدفرهنگی وجود داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه با عمل به قرآن کریم باید به دنیا الگوی حکومت شیعی را نشان دهیم، گفت: به صراحت به این موضوع اشاره می‌کنم که موارد بیان شده در ارتباط با عمل به قرآن فقط ویژه مردم و جوانان و یا فردی که قرآن می‌خواند، نیست، بلکه حکومت، اقتصاد، رسانه و مطبوعات، بازار و ادارات و... باید قرآنی باشند.

رهبر با تاکید بر این مطلب که امروز باید کاستی‌ها را با توسل به رهنمودهای قرآن و اهل بیت جبران کنیم، گفت: خداوند در قرآن، می‌فرماید که چرا چیزی می‌گویید، که به آن عمل نمی‌کنید. باید همزمان با برگزاری مطلوب امور قرآنی با عمل کردن به قرآن به دنیا نشان دهیم که حکومتی شیعی در ایران تشکیل شده است تا منش و شیوه آن الگویی برای همه جهانیان باشد.

یادآوری می‌شود، چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از ۶ تا ۱۱ در بخش آقایان و ۱۱ تا ۱۹ مهرماه در بخش بانوان به همت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان و به میزبانی دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود.

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع