حضور ۱۱ متسابق کرمانی در مسابقات سراسری قرآن کریم رییس امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان از برگزاری چهل و دومین دوره مسابقا ت سراسری قرآن کریم کشور با حضور ۱۱ شرکت کننده کرمانی در اصفهان خبر داد.
شنبه 6 مهر 1398    
بازدید: 1183

به گزارش واحد رسانه ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام مختار یعقوبی، رییس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه کرمان گفت: چهل و دومین دوره مسابقات ملی قرآن کریم در دو بخش برادران و خواهران از ششم تا نوزدهم مهر ماه به میزبانی استان اصفهان برگزار می شود.

وی افزود: امسال مسابقات سراسری قرآن کریم به صورت دو مرحله مقدماتی و نهایی برگزار می شود که مرحله مقدماتی این مسابقات مرداد ماه امسال در استان قم برگزار شد و از استان کرمان ۲۵ نماینده در این مسابقات حضور داشتند.

حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به رقابت های مرحله نهایی این مسابقات در اصفهان بیان داشت: در مسابقات بخش آوایی برداران ،علی صدقی در رشته دعا خوانی ،هادی رضایی در رشته حفظ ۱۰ جزء قرآن و سعید شاهرخی در رشته حفط کل قرآن به عنوان نمایندگان استان برای کسب عنوان مقام به این مسابقات اعزام می شوند.

وی گفت:در بخش خواهران از استان کرمان ۷ نماینده در رشته های ترتیل،حفظ ۱۰ جزء ،حفظ ۲۰ جزء و حفظ کل قرآن کریم و قرائت شرکت دارند.

حجت الاسلام یعقوبی یاد آور شد : مرحله استانی چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم استان کرمان مردا د ماه امسال با حضور ۳۵۵ نفر در بخش آوایی و ۷۰ نفر در بخش معارفی برگزارشد.
رییس امور قرآنی اوقاف استان تصریح کرد: سازمان اوقاف تنها مرجع رسمی برگزار کننده مسابقات قرآن کریم در کشور است که هر ساله مسابقات قرآن کریم در مراحل شهرستانی ،استانی و کشوری رابرگزار می کند و در نهایت با برگزاری مسابقات بین المللی، ترویج فعالیت های قرآنی را در دستور برنامه های قرآنی خود دارد.

گفتنی است: چهل و دومین مسابقات ملی قرآن کریم از ۶ تا ۱۱ مهرماه در بخش برادران و از ۱۱ تا ۱۹ مهرماه در بخش خواهران خواهد شد.

 

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع