رئیس امور قرآنی اداره‌کل اوقاف آذربایجان‌غربی از حضور ۱۳ قاری و حافظ از استان در مرحله کشوری چهل‌ودومین دوره مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران خبر داد و گفت: مرحله استانی با حضور ۲۹۰ شرکت‌کننده در رشته‌های قرائت، ترتیل، حفظ کل، حفظ ۲۰ جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۵ جزء، دعاخوانی و اذان برگزار شده بود.
سه شنبه 2 مهر 1398    
بازدید: 1251

حافظ ابراهیمی، رئیس امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌غربی، از حضور ۱۳ قاری و حافظ از استان در مرحله کشوری چهل‌ودومین دوره مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

وی با اشاره به اینکه مرحله استانی با حضور ۲۹۰ شرکت‌کننده در رشته‌های قرائت، ترتیل، حفظ کل، حفظ ۲۰ جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۵ جزء، دعاخوانی و اذان برگزار شده بود، اظهار کرد: در مرحله استانی در بخش خواهران ۱۳۲ نفر و در بخش برادران ۱۵۹ نفر با حضور ۱۲ داور استانی و بین‌المللی به رقابت پرداختند.

ابراهیمی افزود: در مرحله استانی ۱۶ نفر در بخش خواهران و ۲۲ نفر در بخش برادران در رشته‌های مختلف رتبه‌های اول تا سوم را کسب کرده و مورد تجلیل قرار گرفتند.

رئیس امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌غربی گفت: با توجه به ابلاغیه و تعیین سهمیه از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور ۱۳ نفر از آذربایجان‌غربی، ۷ نفر در بخش خواهران و ۶ نفر در بخش برادران در رشته‌های مختلف به مرحله کشوری راه یافتند.

وی بیان کرد: با توجه به سیاست و صرفه‌جویی در منابع مالی سازمان آزمون مقدماتی در بخش برادران برگزار شد که بابک اشرافی به‌عنوان نفر برگزیده در رشته اذان در مسابقات کشوری که مهرماه سال جاری در اصفهان برگزار می‌شود، حاضر خواهد شد.

ابراهیمی با اشاره به برگزاری آزمون مفاهیم در سه رشته تفسیر، معارف و حفظ احادیث و حفظ موضوعی، گفت: در مرحله استانی این آزمون ۱۵۰ شرکت‌کننده با هم به رقابت پرداختند.

وی افزود: ۶ نفر در رشته مفاهیم به مرحله کشوری راه یافتند که آذر رمضانی در رشته تفسیر مقام سوم کشوری را کسب کرد.

 

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع