حجت‌الاسلام سجادی، مدیر مرکز تحقیقات رایانه‌ای حوزه علمیه اصفهان گفت: مسابقات قرآن می‌تواند انگیزه‌ای برای ارتباط بیشتر جامعه با قرآن باشد، لذا همه این موضوعات مقدمه‌ای برای انس گرفتن با قرآن است.
سه شنبه 2 مهر 1398    
بازدید: 1292

حجت‌الاسلام والمسلمین سجادی، مدیر مرکز تحقیقات رایانه‌ای حوزه علمیه اصفهان ضمن قدردانی از اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان به دلیل میزبانی این دوره از مسابقات(۶ تا ۱۹ مهرماه ۹۸) اظهار کرد: مسابقات قرآن، امری است که به تنهایی جوابگوی بسط فرهنگ قرآنی نیست و باید در این امر از طرف نهادهای مربوطه اقداماتی انجام شود.

وی اضافه کرد: مسابقات قرآن یک کار نهایی و پایانی است به این معنا که باید قبل از برگزاری مسابقات، دوره‌هایی در امر آموزش و مفاهیم قرآن و آشنایی با تفاسیر در اولویت قرار گیرد و سپس به رقابت پرداخته شود. مسابقات قرآن، می‌تواند انگیزه‌ای برای ارتباط بیشتر جامعه با قرآن باشد، لذا همه این موضوعات، مقدمه‌ای است برای انس با قرآن که همین امر، به دنبال خود فهم قرآن را آسان می‌سازد. این فعالیت‌ها برعهده مدیران و مسئولان مربوطه است که در همین رابطه مسابقات می‌تواند یکی از برترین گزینه‌ها برای ترویج فرهنگ قرآنی باشد.

سجادی درباره اجرای مسابقه کشوری قرآن به میزبانی اصفهان گفت: اگر مسابقات را در محل اجتماع عموم مردم برگزار می‌کردند، بهتر بود به دلیل اینکه آحاد مردم نیز درگیر این روند می‌شدند، اما از این جنبه که در دانشگاه اصفهان و در کنار جوانان برگزار می‌شود، بسیار خوب است.

وی افزود: برای گسترش فرهنگ قرآن در بین جوانان و نوجوانان باید از آموزش و پرورش شروع کرد که البته این نهاد، اقدامات ارزنده‌ای در این خصوص انجام داده است، دیگر نهادی که باید به کمک بیاید، مساجد هست که تاثیرگزاری شایسته‌ای دارد و سپس هیئت‌ها و کانون‌های فرهنگی می‌توانند متحمل این زحمت شوند تا جوانان را به سمت قرآن سوق دهند.

سجادی درباره گسترش فرهنگ قرآنی بین جوانان بیان کرد: مراکز علمی و پژوهشی فرصت‌های ویژه‌ای می‌توانند برای اهل علم فراهم کنند تا ارتباط مردم با قرآن روز به روز قوی‌تر شود.

گفتنی است، چهل‌ودومین مسابقات ملی قرآن کریم از ۶ تا ۱۱ مهرماه در بخش آقایان و از ۱۱ تا ۱۹ مهر ماه در بخش بانوان به همت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان و به میزبانی دانشگاه اصفهان برگزار خواهد شد.

 

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع