نماینده شاهین‌شهر: نباید ترویج آیات الهی به بودجه دولتی گره بخورد نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: دشمن در فضای مجازی و سایبری با آوردن حجمه سعی دارد باورهای مردم به قرآن را سست کند، به همین دلیل یکی از نیازهای امروز ما، اشاعه فرهنگ قرآنی و ایجاد زمینه برای مشارکت مردم برای صیانت از این فرهنگ است.
سه شنبه 2 مهر 1398    
بازدید: 1307

به گزارش واحد رسانه بنیاد مسابقات قرآن کریم،به نقل از خبرگزاری فارس،حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر اصفهان در مجلس شورای اسلامی در رابطه با لزوم توجه به وقف در حوزه قرآن، اظهار کرد: پرداختن به قرآن یکی از ضرورت‌های اجتناب‌ناپذیر جامعه است و وظیفه‌ای است که بر دوش هرشخص قرار دارد تا نسبت به اشاعه علوم قرآنی درک و آموزش مفاهیم، حفظ و قرائت قرآن، برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری کند .

لزوم اشاعه فرهنگ قرآنی و ایجاد پشتوانه‌های مالی برای صیانت از این فرهنگ

وی با توجه به سرمایه‌گذاری دشمنان قرآن در زمینه مقابله با این کتاب آسمانی، تصریح کرد: دشمن در فضای مجازی و سایبری با آوردن هجمه سعی دارد باورهای مردم به قرآن را سست کند، به همین دلیل یکی از نیازهای امروز ما، اشاعه فرهنگ قرآنی و ایجاد پشتوانه‌های مالی برای صیانت از این فرهنگ است، پشتوانه‌های مالی که به صورت مستمر جریان داشته باشند، پس باید مردم همانگونه که در سایر امور خیر مشارکت دارند، در رابطه وقف به منظور آموزش، قرائت حفظ و تفسیر قرآن نیز اقدام کنند، این کار نه تنها بسیار لازم است، بلکه یکی از صدقات جاریه محسوب می شود، به همین دلیل در این زمینه باید جریان سازی وسیعی در کشور انجام داد، مانند بقیه جریان‌سازی‌هایی که در سایر بخش‌ها صورت گرفته و آثار خوبی را از آن شاهد بوده‌ایم .

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای اینکه سبک زندگی در جامعه اسلامی آن گونه باشد که خواست خداوند است، باید به شناخت مردم از دین و قرآن کمک کرد و برای ایجاد این شناخت باید به جامعه آموزش داد، البته برای ارائه آموزش نیازمند صرف هزینه هستیم، به عنوان مثال برگزاری یک جلسه قرآن نیازمند صرف هزینه‌هایی است، مثلاً هزینه امکانات صوتی، مربی، ایجاد مشوق برای قرآن آموزان و برخی از هزینه‌های دیگر در همین رابطه و بدون شک، مستمرترین پشتوانه در این زمینه وقف‌های قرآنی هستند .

نباید اشاعه فرهنگ قرآنی و سبک زندگی اسلامی با اعتبارات دولتی گره بخورد

وی با اشاره به اینکه بهتر است امور قرآنی از طریق هزینه‌های مردمی مثل وقف اداره شود تا هزینه‌های دولتی، گفت: خیلی موافق نیستم که اشاعه فرهنگ قرآنی و سبک زندگی اسلامی با اعتبارات دولتی گره بخورد، چون اعتبارات دولتی ناچیز است و ممکن است در مقاطعی قطع شود و زمانی که جامعه عادت کرد به کار با بودجه دولتی، هم راندمان مناسب را نخواهد داشت و هم در صورت قطع بودجه از سوی دولت، کار تعطیل خواهد شد .

وقف صدقه جاریه

حاجی دلیگانی تصریح کرد: بهترین راه همان مسیری است که حوزه‌های علمیه برای بقا در پیش گرفته‌اند و هزینه‌هایشان به صورت اعتقادی به عهده عموم مردم بوده است، در رابطه با اشاعه سبک زندگی اسلامی و فرهنگ قرآنی نیز باید به همین شکل عمل کرد که بار اصلی این امور به دوش خود مردم باشد، خصوصاً افرادی که شرایط مالی مناسبی دارند و خوب می‌دانند که وقف اموالشان نه تنها صدقه جاریه ایجاد می‌کند، بلکه از ایجاد اختلاف بین وراث جلوگیری به عمل می‌آورد .

گفتنی است چهل و دومین مسابقات ملی قرآن کریم از ۶ تا ۱۱ مهر ماه در بخش برادران و از ۱۱ تا ۱۹ مهر ماه در بخش خواهران به همت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان و به میزبانی دانشگاه اصفهان برگزار خواهد شد .

 

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع