رئیس بنیاد مسابقات قرآن کریم سازمان اوقاف بابیان اینکه باید آموزش قرآن به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های خانواده‌های ایرانی باشد،گفت: برای ترویج فرهنگ قرآنی نیازمند ابتکار عمل هستیم.
پنج شنبه 31 مرداد 1398    
بازدید: 389

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف ازاصفهان،حجت‌الاسلام علی مقنی نصرآبادی دبیر ستاد حفظ قرآن کریم سازمان اوقاف وامور خیریه در نشست خبری که به مناسبت برگزاری چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن در استان اصفهان برگزار شد بابیان اینکه مرحله مقدماتی چهل و دومین دوره مسابقات قرآنی کشور در حال حاضر در قم در دو بخش خواهران و برادران در حال برگزاری است، اظهار داشت: این مسابقات از ۱۰ مرداد آغازشده و تا هشتم شهریور ادامه دارد.

او بابیان اینکه بنیاد ملی قرآن متصدی برگزاری این مسابقات است، تصریح کرد: با  توجه به اینکه مرحله مقدماتی مسابقات قرآنی در شهر قم برگزار می‌شود و اساتید و داوران با دقت برگزیدگان را انتخاب می‌کنند، در اصفهان مرحله فینال مسابقات با چابکی بیشتری برگزار خواهد شد.

معاون امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه بابیان اینکه در بخش آوایی چهل و دومین مسابقات ملی قرآن کریم ۹۴۰شرکت‌کننده در بخش خواهران و برادران با یکدیگر رقابت می‌کنند، افزود: از این تعداد ۱۱۰ نفر از مردان و ۳۲۰ نفر از بانوان به بخش مسابقات فینال راه  می‌یابند. او بابیان اینکه در این مسابقات ۸۵ داور شامل ۶۰ داور برادر و ۳۵ داور خواهر وظیفه نظارت را بر عهده‌دارند، گفت: این داوران  از برجسته‌ترین اساتید قرآنی انتخاب‌شده‌اند.

حجت‌الاسلام مقنی با بیان اینکه برگزیدگان این مسابقات در ۱۵ مسابقه بین‌المللی شرکت  خواهند کرد، افزود: البته شرایط برای حضور بانوان در مسابقات بین‌المللی فراهم  نیست چراکه مسابقات قرآن برای بانوان بسیار محدود است.

رئیس بنیاد مسابقات قرآن کریم سازمان اوقاف در خصوص تسهیلات در نظر گرفته‌شده برای  برگزیدگان مسابقات قرآنی گفت: تحصیل رایگان در دانشگاه‌ها، تسهیل در طی دوره خدمت  سربازی، تسهیلات مالی و طرح‌های تشویقی مانند حضور در حج تمتع و حضور در صداوسیما ازجمله  این تسهیلاتی است که بسته به جایگاه و ویژگی‌های افراد به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

مقنی با تأکید بر اینکه مسابقات قرآن و فعالیت‌های قرآنی دغدغه مردم نیست، گفت: برای ترویج فرهنگ قرآنی نیازمند اطلاع‌رسانی و ابتکار عمل بهتر هستیم و باید قرآن  و آموزش قرآن به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های خانواده‌های شیعه ایرانی قرار گیرد.

 

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع