گروه مسابقات ــ چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن، که این روزها مرحله مقدماتی آن در شهر قم در حال برگزاری است، عصر امروز ۳۰ مردادماه به پایان می‌رسد.
چهارشنبه 30 مرداد 1398    
بازدید: 380

مرحله مقدماتی چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم عصر امروز ۳۰ مردادماه با اجرای شرکت‌کنندگان رشته قرائت تحقیق به پایان می‌رسد.

براساس برنامه زمان‌بندی که بنیاد مسابقات قرآن در اختیار رسانه‌ها قرار داده است، در روز پایانی این مسابقات نمایندگانی از استان‌های مرکزی، گلستان، فارس، اردبیل، مازندران، تهران، یزد، خوزستان و خراسان رضوی به تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید می‌پردازند.

همچنین در این روز نفر اول مسابقات بین‌المللی طلاب،‌ نفر اول جشنواره قرآنی مدهامتان، نفر اول مسابقات کمیته امداد و نفر اول جشنواره قرآنی فرهنگیان آموزش و پرورش که یک سهمیه برای حضور در مرحله کشوری مسابقات سراسری قرآن را دارند نیز به تلاوت قرآن می‌پردازند.

با پایان یافتن مرحله مقدماتی چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن که به صورت ضبط استودیویی و در شهر قم برگزار می‌شود، باید منتظر ماند تا پس از پایان پخش تلویزیونی این مسابقات، نفرات راه‌یافته به مرحله نهایی معرفی شوند. پخش تلویزیونی این مسابقات تا پایان شهریورماه ادامه خواهد داشت.

پیش‌بینی می‌شود در فینال رشته‌های مختلف این دوره از مسابقات به فراخور امتیازات کسب شده در هر رشته بین ۱۰ تا ۱۵ نفر به مرحله نهایی راه یابند. مرحله نهایی این مسابقات اوایل مهرماه به میزبانی استان اصفهان برگزار می‌شود.

روز گذشته و در سومین روز از برگزاری رشته قرائت تحقیق «عباس سلیمی»، پیشکسوت قرآنی کشور و مشاور قرآنی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، از برگزاری این مسابقات و مراحل ضبط آن بازدید به عمل آورد.

یادآور می‌شود، مرحله مقدماتی این مسابقات از روز دهم مردادماه آغاز شده و تاکنون در رشته‌های اذان(۱۰و ۱۱مردادماه)،‌ همسرایی وهمخوانی(۱۱و۱۲مردادماه)، دعاخوانی(۱۲و ۱۳ مردادماه)، حفظ ۱۰ جزء و ۲۰ جزء(۱۵ تا ۱۹ مردادماه)،‌ قرائت ترتیل(۲۱ و ۲۲ مردادماه)، حفظ کل قرآن کریم(۲۲ تا ۲۶ مردادماه) و قرائت تحقیق(۲۶ تا ۳۰ مردادماه) برگزار شده است.

 

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع