رئیس اداره اوقاف و امور خیریه قاین از راهیابی ۳۰ نفر از متسابقین خواهر و برادر به مرحله استانی مسابقات قرآن اوقاف خبر داد و اظهار کرد: سه نفر اول هر رشته ضمن دریافت جوایزی به مسابقات استانی راه پیدا می‌کنند؛ ضمن اینکه مرحله استانی این دوره از مسابقات قرآنی در تابستان امسال برگزار می‌شود.
چهارشنبه 5 تیر 1398    
بازدید: 322

حجت‌الاسلام حسین رحیمی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه قاین در خراسان‌جنوبی برگزاری مسابقات قرآن کریم را راهی برای ترویج فرهنگ قرآنی و ایجاد فضای معنوی در جامعه دانست و اظهارکرد: حضور گسترده افراد در این مسابقات نشان از عشق و ارادت افراد به ویژه نسل جوان و نوجوان به فرهنگ دینی و قرآنی است.

وی هدف از برگزاری این مسابقات را رشد، تعالی، معرفت دینی و انس با قرآن کریم در بین افراد جامعه دانست و بیان کرد: اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری و ارتقا سطح فنی قرائت و حفظ قرآن کریم از دیگر اهداف برگزاری این دوره از مسابقات است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه قاین با اشاره به برگزاری مسابقات قرآن کریم اوقاف، تصریح کرد: مرحله شهرستانی چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم خردادماه امسال به مدت یک روز با حضور بیش از ۱۲۰ حافظ، قاری، مؤذن و مرتل قرآن در رشته‌های مختلف در آستان مقدس امامزاده زید(ع) فرخ‌آباد و سالن اجتماعات اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قاین برگزار شد.

رحیمی از راهیابی ۳۰ نفر از متسابقین خواهر و برادر به مرحله استانی مسابقات قرآن اوقاف خبر داد و اظهار کرد: سه نفر اول هر رشته ضمن دریافت جوایزی به مسابقات استانی راه پیدا می‌کنند؛ ضمن اینکه مرحله استانی این دوره از مسابقات قرآنی در تابستان امسال برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزیدگان مرحله استانی مسابقات قرآن اوقاف خراسان‌جنوبی، بیان کرد: در رشته قرائت خواهران راضیه سیروسی و فاطمه فرخی، در رشته ترتیل خواهران بهنانه سادات ترابی، مهدیه عابد، طاهره آذر کیش و مرضیه تقی نیا، در رشته دعا خوانی خواهران عالیه دولتی و فاطمه حسینی و در رشته حفظ کل خواهران زهرا راعی شریف‌آباد و زهرا امینی مقدم به مرحله استانی این دوره از مسابقات راه یافتند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه قاین با بیان اینکه در رشته حفظ ۲۰جزء خواهران زهرا اسماعیل پور مقدم، هدی صادقی و عالیه اسداللهی به مرحله استانی راه یافتند، تصریح کرد: همچنین در رشته حفظ ۱۰ جزء خواهران معصومه چمن آرا، تکتم قربانپور و رقیه مهویدی و در رشته حفظ پنج جزء خواهران شیما شیری‌نژاد، فاطمه دروگر و فاطمه سادات جوادی به مرحله بعدی راه یافتند.

رحیمی با اعلام اینکه در بخش برادران در رشته قرائت جواد یعقوب پور و در رشته ترتیل برادران حمید قلی نژاد، سید محمد اسماعیل ترحمی و حجت‌الله جانی به مرحله استانی راه یافتند، بیان کرد: در رشته حفظ ۲۰ جزء علی جمعه قربانی، در رشته اذان سینا بهمنش، محمدعلی اکرامیان و مصطفی ظفری و در رشته دعاخوانی محمد عباس نژاد، یاسر اسماعیلی و حسین رحیمی به مرحله استانی چهل و دومین دوره مسابقات قران راه یافتند.
وی خاطرنشان کرد: یکی از اهدافی که از برگزاری این مسابقات در نظر داریم، شناسایی و معرفی نخبگان و استعدادهای درخشان قرآنی است که امیدواریم برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینه بتواند ما را در تحقق اهداف مورد نظر رهنمون شود که این مسئله برای ما بسیار حائز اهمیت و اساسی است.

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
نماینده استان کهگیلویه و بویراحمد در مسابقات قرآن حائز رتبه سوم شد
نماینده استان کهگیلویه و بویراحمد در مسابقات قرآن حائز رتبه سوم شد نماینده استان کهگیلویه و بویراحمد در رشته حفظ ۱۰ جزء قرآن در بخش...
پیام تسلیت رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف در پی رحلت استاد کاظم محمدزاده
پیام تسلیت رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف در پی رحلت استاد کاظم محمدزاده در پی رحلت استاد کاظم محمدزاده، استاد پیشکسوت و قاری بین...
معرفی برگزیدگان رشته‌های ترتیل و حفظ 10 جزء مسابقات سراسری قرآن بانوان
معرفی برگزیدگان رشته‌های ترتیل و حفظ 10 جزء مسابقات سراسری قرآن بانوان آیین اختتامیه بخش اول مسابقات سراسری قرآن بانوان برگزار و نفرات...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع