سیدعلی سرابی؛ دبیر شورای ارزیابی قاریان و مدرسان بیان داشت: مرحله ثبت‌نام و ارسال اثر هشتمین دوره ارزیابی قاریان و مدرسان قرائت قرآن کریم از ۱ تا ۳۱ اردیبهشت‌ماه خواهد بود.
دوشنبه 2 اردیبهشت 1398    
بازدید: 1067

 بنا به گزارش واحد رسانه‌ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، قائم‌مقام شورای عالی قرآن در تشریح هشتمین دوره ارزیابی قاریان و مدرسان قرائت قرآن کریم گفت: طی ۱۰ ماه پس از ثبت‌نام، ارزیابی جامع از شرکت‌کنندگان در آزمون‌ها چه در بخش‌های مهارت‌های قرائت و تدریس قرآن و چه در بخش توانمندی‌ها و دانش نظری ایشان انجام می‌شود.
دبیر شورای ارزیابی قاریان و مدرسان قرآن با بیان اینکه این دوره در اسفندماه سال جاری به پایان خواهد رسید و مدارک افرادی که موفق به گذراندن دوره شده‌اند نیز به ایشان اعطا می‌شود، افزود: از ویژگی‌های این دوره، اعطای مدرک به پیشکسوتان بالای ۵۰ سال در امر قرائت و تدریس خواهد بود که براساس مصوبه اخیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور، پیشکسوتانی که متقاضی دریافت مدارک ارزیابی هستند، می‌توانند بر اساس فراخونی که متعاقبا از سوی شورای عالی قرآن منتشر خواهد شد و ارائه مستندات خود در بخش‌های نظری و عملی، بدون نیاز به حضور در آزمون‌های مربوطه در یکی از درجات ۱ تا ۳ شرکت نمایند.

دبیر شورای ارزیابی قاریان و مدرسان ضمن انتقاد از عدم تحقق مزایای استخدامی این مدارک ادامه داد: مدارک ارزیابی قاریان از لحاظ اعتبار، تابع مدارک هنری است که به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور رسیده است. لکن علی‌رغم تلاش‌های انجام شده مزایای استخدامی این مدارک که قرار بوده از سوی سازمان اداری و استخدامی به دستگاه‌ها ابلاغ شود، به این مدارک تعلق نگرفته است.

سرابی گفت: اواخر سال گذشته این موضوع در شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح و مقرر شد تا حصول نتیجه پیگیری شود. امیدواریم این پیگیری‌ها در ماه‌های آینده به نتیجه مطلوب برسد.

وی ادامه داد: بخش دیگری از مزایای این مدرک قرآنی نیز مربوط به سازمان‌ها و نهادهای قرآنی مانند شورای عالی قرآن، سازمان اوقاف و امور خیریه،‌ سازمان تبلیغات اسلامی و ... است که انصافاً این نهادها درباره موضوع در نظر گرفتن مزایای مشخص‌شده برای این دوره خوب عمل کرده و مصوبات را به کار بسته‌اند. امیدواریم که دولت و به ویژه سازمان امور اداری و استخدامی نیز هرچه سریع‌تر مزایای استخدامی این مدارک را ابلاغ کنند.
دبیر شورای ارزیابی قاریان و مدرسان قرآن کریم در پایان تصریح کرد: با توجه به رشد قابل توجه جریان قرائت در کشور، ارزیابی‌هایی که در قالب آزمون‌های اعطای مدرک به قاریان و حافظان قرآن انجام می‌شود نیز دقیق‌تر خواهد شد.

 

شایان ذکر است، علاقمندان از طریق راه های ارتباطی زیر می توانند از جزییات بیشتر این طرح مطلع شوند:

   تلفن تماس: 88810400 021
   سامانه پیامک: 88810400 50 3000
   پست الکترونیک: info@shora.ir
   آدرس پستی: تهران، بزرگراه رسالت، روبروی مصلی، مجتمع امام خمینی رحمت‌الله‌علیه، ساختمان 14، شورای عالی قرآن

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع