رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی گفت: برنامه‌های قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان؛ اعم از مسابقات قرآن کریم، طرح حفظ، تشکیل محافل و... در راستای پیشبرد اهداف موسسات قرآنی قرار گیرد.
شنبه 31 فروردین 1398    
بازدید: 803
بنا به گزارش واحد رسانه‌ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، حسین عزیزعلی، رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی، در اولین جلسه اعضای کمیته فنی فعالیت‌های قرآنی این اداره کل، اصلی‌ترین هدف تشکیل این کمیته را هم‌افزایی، جمع‌بندی عملکردها و توانایی موسسات قرآنی‌، اداره کل اوقاف و سایر دستگاه‌های مرتبط عنوان کرد و افزود: باید با همکاری و مشارکت هم بتوانیم در راستای گسترش فعالیت‌های قرآنی در سطح استان آذربایجان شرقی یک حرکت منسجم را در پیش گیریم. 

 رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی ضمن اشاره به سایر اهداف این جلسه ادامه داد: مقرر شد جلسات کمیته فنی فعالیت‌های قرآنی بصورت مستمر، هر دو هفته یک‌بار تشکیل گردد تا بیش از پیش در این زمینه شاهد موفقیت‌های چشم‌گیر باشیم.

 وی با بیان اینکه هریک از اعضای کمیته با بهره‌گیری از توانایی‌های مؤسسات خود می‌تواند اقدامات بسیار موثری در راستای فعالیت‌های قرآنی  انجام دهند، ادامه داد: کلیه برنامه‌های قرآنی اداره اوقاف در طول سال اعم از مسابقات قرآن کریم (مرحله شهرستانی و استانی‌)، اجرای طرح آزمون حفظ، آیین ترتیل‌خوانی، برگزاری محافل و... می‌تواند با مشارکت و همکاری این عزیزان به شکل مطلوب انجام گیرد.

 عزیزعلی ابراز کرد: احتمالا این کمیته در آینده به یک ستاد تبدیل شده و در راستای حل بخشی از مشکلات و نیازهای جوانان قرآنی، کارهای حمایتی و خدماتی به جامعه قرآنی استان ارائه دهد.

 رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف وامور خیریه استان در پایان خاطر نشان کرد: این کمیته می‌تواند به صورت  مردمی و خارج از سیستم اداری فعالیت مستمری داشته باشد.

 لازم به ذکر است: محمودی؛ مدیر عامل اتحادیه موسسات قرآنی، بلاغی؛ سرپرست حوزه هنری و مهندس آسایش، باروردی و محمدزاده از پیشکسوتان قرآنی استان در این جلسه حضور داشتند.

aaa
aaa
aaa
 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع