رئیس ستاد برگزاری سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی از بررسی۶۳۷ اثر قرآنی از ۸۴ کشور در بزرگترین المپیاد قرآنی جهان اسلام خبر داد و گفت: حضور ۱۸۴ متسابق قرآنی از کشورهای مختلف جهان اسلام در مرحله نیمه‌نهایی سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم قطعی شده است.
دوشنبه 19 فروردین 1398    
بازدید: 831

بنا به گزارش واحد رسانه‌ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام سید مصطفی حسینی، در نشست خبری سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی با اشاره به استقبال گسترده مسلمانان جهان از این دوره از مسابقات، اظهار کرد: سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم امسال با رویکرد فنی متفاوت با دوره‌های قبلی برگزار ‌می‌شود.
وی مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی را بزرگ‌ترین المپیاد قرآنی جهان اسلام دانست و افزود: مسابقات بین‌المللی قرآن کریم از نظر تنوع منحصر به ‌فرد است و بیشترین مخاطب را در جهان اسلام دارد و برای امسال با تدابیر اندیشیده شده مؤثرتر و پُرفروغ‌تر از سال گذشته برگزار می‌شود.
رئیس ستاد برگزاری سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه سال گذشته برخی از میهمانان خارجی سطح فنی لازم را برای شرکت در این مسابقات برخوردار نبودند، اظهار کرد: مرحله مقدماتی این دوره از مسابقات برای نخستین‌بار به‌صورت مجازی و توسط نرم‌افزارها در کشورهای مسلمان برگزار شد.
حسینی از دریافت ۶۳۷ اثر از ۸۴ کشور مسلمان جهان خبر داد و گفت: داوری مرحله مقدماتی پنج‌گانه این دوره از مسابقات بهمن‌ماه ۹۷ انجام شده است که برترین‌ها به جمهوری اسلامی ایران فراخوانده شده‌اند.
وی با بیان اینکه مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران موتور محرکی برای فعالیت‌های قرآنی به شمار می‌رود، ادامه داد: در مسابقات شهرستانی هزاران نفر با یکدیگر به رقابت پرداختند که این‌گونه روند برگزاری مسابقات در هیچ جای جهان اسلام وجود ندارد.
رئیس ستاد برگزاری سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی بیان کرد: بیش از ۴۰۰ مسابقه شهرستانی در سطح کشور برگزار شد تا برترین‌ها به مرحله استانی راه پیدا کردند و پس از برگزاری ۳۱ مسابقه استانی، نخبه‌های قرآنی هر استان مجوز حضور در مرحله کشوری را دریافت کردند.
حسینی با بیان اینکه مسابقات قرآنی سازمان اوقاف یک چرخه عظیم در یک رقابت کم‌نظیر قرآنی است تا استعدادهای قرآنی شناسایی شوند، افزود: پس از انقلاب اسلامی جمهوری اسلامی توانسته بیشترین رتبه‌های برتر مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در جهان را به خود اختصاص دهد.
وی با بیان اینکه حضور ۱۸۴ متسابق قرآنی در مرحله نیمه‌نهایی سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم قطعی شده است، اظهار کرد: افتتاحیه رسمی این دوره از مسابقات ۲۱ فروردین در مصلی تهران برگزار می‌شود.
حسینی جذاب‌ترین قسمت این دوره از مسابقات را بخش نهایی آن دانست و تصریح کرد: فینال این دوره از مسابقات در بخش‌های مختلف در چهار روز کاری برگزار می‌شود که بیشترین بیننده و مخاطب را دارد.
وی با اشاره به اینکه مسابقات طلاب این دوره از مسابقات در شهر مقدس قم برگزار می‌شود، یادآور شد: مسابقات بانوان نیز در هتل هما تهران برگزار خواهد شد.

aaa
aaa
aaa
aaa
aaa
 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع