مسئول کمیته سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن بانوان با اشاره به حضور نمایندگان ۳۳ کشور جهان در این دوره از مسابقات، گفت: این افراد از میان ۸۹ شرکت‌کننده مرحله مقدماتی به مرحله نیمه‌نهایی راه یافته‌اند و طی سه روز برای کسب رتبه‌های برتر با هم رقابت می‌کنند.
دوشنبه 19 فروردین 1398    
بازدید: 1020
بنا به گزارش واحد رسانه‌ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه،‌حامده نکوفال مسئول کمیته سومین دوره مسابقات بین‌‌المللی قرآن بانوان در نشست خبری ستاد برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم اظهار کرد: امسال مسابقات سه مرحله‌ای بود که در مرحله مقدماتی به صورت غیرحضوری و از طریق تماس تصویری در فضای مجازی برگزار شد.

وی اعلام کرد: مراحل نیمه‌نهایی و نهایی به صورت حضوری در ایران برگزار می‌شود که در این مراحل ۱۴ داور از کشورهای ایران، عراق، کویت، لبنان، بحرین و افغانستان، متسابقین را قضاوت می‌کنند.
نکوفال با بیان اینکه این مسابقات در بخش‌های تجوید، حسن حفظ، صوت و لحن داوری می‌شود، افزود: دوشنبه، ۱۹ فروردین‌ماه جلسه هماهنگی میان داوران ایرانی و خارجی بر پا و طی آن جزئیات آیین‌نامه داوری بررسی می‌شود.
وی درباره تعداد شرکت‌کنندگان در سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم بانوان بیان کرد: ۸۹ بانوی بزرگسال و دانش‌آموز دختر از ۳۷ کشور جهان در مرحله مقدماتی سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن بانوان شرکت کردند که از میان آنها ۲۱ بانوی بزرگسال از ۲۱کشور و ۱۲ دانش آموز دختر از ۱۲ کشور به مرحله نیمه نهایی این مسابقات راه یافته‌اند.
مسئول کمیته سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن بانوان با یادآوری این نکته که این مسابقات در هتل همای تهران برگزار می‌شود،  بیان کرد: از صبح سه شنبه، ۲۰ فروردین این مسابقات در دو نوبت صبح و عصر آغاز می‌شود سپس رقابت‌ها در صبح چهارشنبه و بعد از ظهر روزهای پنجشنبه و جمعه ادامه می‌یابد و مرحله نهایی مسابقات در روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار می‌شود.
نکوفال با اشاره به برنامه‌های جانبی در سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم بانوان ابراز کرد: علاوه بر این، آئین‌نامه‌های برگزاری این مسابقات در اختیار متسابقین قرار گرفته و جلسه توجیهی برای توضیح در مورد نحوه داوری این برنامه برای شرکت کنندگان برگزار می‌شود.
وی در پایان اظهار کرد: متسابقین پیش از تلاوت می‌توانند با استاد راهنما جلسه مشاوره داشته باشند و بعد از تلاوت نیز کارنامه با ریز نمرات در اختیار آنها قرار می‌گیرد.
گفتنی است، سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم بانوان از ۲۰ تا ۲۳ فروردین ماه در هتل همای تهران و هم‌زمان با سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران، برگزار می‌شود.

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع