مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش از حضور ۳۸ دانش‌آموز از ۲۷ کشور در ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانش‌آموزان خبر داد.
یک شنبه 18 فروردین 1398    
بازدید: 405

بنا به گزارش واحد رسانه‌ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، محمدرضا مسیب‌زاده، مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش طی سخنانی در نشست خبری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم گفت: امسال به برکت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی شاهد مسابقات بین‌المللی قرآن هستیم و در حوزه آموزش و پرورش بیش از ۱۳ میلیون و پانصدهزار دانش‌آموز داریم که آموزش‌ها را در حوزه‌های مختلف، خصوصاً حوزه معارف دینی می‌بینند.
وی اظهار کرد: بیش از ۱۰۷ هزار آموزشگاه و حدود هزار مدرسه زیر ۹ نفر دانش‌آموز، حدود ۵ هزار مدرسه زیر ۴ نفر دانش‌آموز و ۱۳۰ مدرسه با حضور یک نفر دانش آموز در کشور وجود دارد که این نشان از اهمیت بحث آموزش و عدالت آموزشی برای همه دانش‌آموزان است.
مسیب‌زاده ضمن تشکر از همه مدیران و مربیان و کارشناسانی که برای ارتقای سطح علمی و قرآنی دانش‌آموزان تلاش می‌کنند، عنوان کرد: امسال شاهد ششمین دوره مسابقات بین‌المللی دانش‌آموزان هستیم.

و براساس مصوبه ستاد عالی مسابقات آموزش و پرورش و ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآنی کشور و دبیرخانه دائمی مسابقات قرآن  دانش آموزان، هر دوسال یک‌بار مسابقات دانش‌آموزان برگزار می‌شود و بعد از یک وقفه ۲۰ ساله در سال ۹۵ پنجمین دوره برگزار شد و پس از گذشت دو سال امسال شاهد ششمین دوره خواهیم بود.
وی با بیان این‌که داوران در سطوح مختلف مسابقات، مشترک هستند، اظهار کرد‌:  امسال صرفه‌جویی خوبی هم به واسطه حضور متسابقان و هم به واسطه همزمانی مسابقات صورت گرفته در حالی که مسابقات در زمینه بانوان، آقایان، دانش‌آموزان، طلاب و نابینایان کاملا مستقل برگزار می‌شود، اما سعی شده است از فعالیت موازی پرهیز شود.
مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه حدود ۳۸ دانش‌آموز از ۲۷ کشور در مسابقات شرکت خواهند کرد، افزود: در حوزه بانوان در رشته حفظ کل نماینده کشورمان حضور دارد اما در رشته قرائت بانوان مسابقه نخواهیم داشت؛ چون افراد شرکت‌کننده حد نصاب نمره را کسب نکردند. البته در رشته قرائت و حفظ پسران نمایندگانی از کشور ایران حضور دارند.
وی مسابقات را وسیله و ابزاری برای ارتقای سطح علمی دانش‌آموزان عنوان کرد و گفت: ۷۵۰ مرکز دارالقرآن در کشور فعالیت می‌کنند و از جمله طرح‌های آموزش و پرورش، طرح تلاوت، مسابقات عترت و نماز و سرآمد آنها برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی، طرح حفظ ترتیبی، موضوعی و نور باران است که کار مشترک با سازمان اوقاف و امور خیریه و صدا و سیما و شورای توسعه فرهنگ قرآنی محسوب می‌شود.

طرح حفظ جزء سی نیز از طرح‌های رسمی آموزش و پرورش است که تاکنون بیش از ۲ هزار نفر از فرهنگیان در مسابقات آن شرکت کرده‌اند.

 

 شایان ذکر است که این دوره از مسابقات بین‌المللی دانش‌آموزان، هم‌زمان با سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران ۲۱ تا ۲۵ فروردین‌ماه در تهران برگزار خواهد شد.

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
مراسم اختتامیه اردوی حفظ مرکز قرآن و عترت حوزه های علمیه کشور در کرمانشاه برگزار شد
مراسم اختتامیه اردوی حفظ مرکز قرآن و عترت حوزه های علمیه کشور در کرمانشاه برگزار شد مراسم اختتامیه اردوی حفظ مرکز قرآن و عترت حوزه...
گزارش تصویری آخرین روز مرحله مقدماتی چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن جمهوری اسلامی ایران
گزارش تصویری آخرین روز مرحله مقدماتی چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن جمهوری اسلامی ایران در آخرین بخش از مرحله مقدماتی ،متسابقان...
۱۵حافظ کل قرآن کریم در استان فارس تجلیل شدند
۱۵ حافظ کل قرآن کریم در استان فارس تجلیل شدند مراسم تجلیل از ۱۵ حافظ کل قرآن کریم در شهرستان لامرد استان فارس برگزار شد.
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع