نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در جمع پیشکسوتان برگزار کننده ادوار مختلف مسابقات بین المللی قرآن بر لزوم ساده‌ سازی نحوه مدیریت صحنه قرآنی کشور تأکید کرد.
چهارشنبه 15 اسفند 1397    
بازدید: 700
به گزارش واحد رسانه ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در نشست هم‌اندیشی و تبادل تجربیات مسئولان برگزارکننده ادوار مختلف مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی با اشاره به اینکه جلسات هم‌اندیشی باید ادامه‌دار باشد، گفت: بازگشت به مدل مسابقات قرآن در دوره حسینیه‌ ارشاد و جریان تلاوت شفاهی باید بهینه‌سازی شود که در این راستا لازم است فضای سالن مسابقات را محدود کنیم، اما جلسه قرائت قرآن سنگینی را در نظر بگیریم.

وی ادامه داد: برای امسال نیز چنین نظری داشتم که البته قبل از حضور من، هزینه‌هایی در مصلای امام خمینی(ره) تهران شده بود. برای اینکه هزینه‌ها از بین نرود و از وسط کار تغییر مسیر ندهیم با برگزاری مسابقات در مصلی موافقت شد، اما ای کاش آن هزینه‌ها نشده بود تا بتوانیم مسابقات را به حسینیه ارشاد منتقل کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین خاموشی ضمن تأکید بر تقدیر از دست‌اندرکاران برگزارکننده مسابقات در ادوار گذشته، عنوان کرد: مدیریت قرآنی باید ساده‌سازی شود و در ساده‌تر کردن نحوه مدیریت صحنه قرآنی کشور اعم از جلسات قرائت و حفظ و سایر شاخه‌ها آماده دریافت نظرات سازنده هستیم.

وی مسابقات بین‌المللی قرآن را آبرو و تابلوی نظام عنوان کرد و افزود: سازمان اوقاف در تعامل با سایر سازمان‌ها و دستگاه‌ها اقدام خواهد کرد و اگر هر سازمان و دستگاهی در زمینه ساده‌سازی امور قرآنی به ما کمک کند، استقبال خواهیم کرد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: در نظر است تا در این دوره از مسابقات از افراد خبره‌تری دعوت بعمل آید تا رقابت سنگین‌تر و بهتری را شاهد باشیم. گزارشهایی که شنیدم نشان‌دهنده انجام کارهای خوب است و از آن استقبال می‌کنم.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در پایان صحبت‌های خود ضمن دعوت از برگزارکنندگان مسابقات قرآن در دهه‌های گذشته برای حضور در صحن مسابقات، اظهار کرد: در این مسابقات همه حضور داشته باشند و ما را همراهی کنند تا در آینده بهینه‌سازی و برگزاری بهتر را در دستور کار قرار دهیم.

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع