مرحله نهایی هشتمین دوره مسابقات قرآن حوزه های علمیه کشور با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه همزمان با اولین دوره مسابقات قرآنی طلاب مدارس علمیه در کرمانشاه برگزار می‌شود
چهارشنبه 15 اسفند 1397    
بازدید: 657
به گزارش واحد رسانه ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام ملکی، معاون تهذیب و تربیت حوزه های علمیه از برگزاری هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن و حدیث در رشته های «حفظ قرآن کریم ( ۵-۱۰-۲۰ و کل)»، «قرائت، تحقیق و ترتیل»، «خطابه قرآنی»، «حفظ موضوعی آیات، روایات و معارف» و «معارف نهج البلاغه» در مدرسه علمیه امام خمینی(ره) کرمانشاه خبر داد.

حجت الاسلام ملکی با اعلام این خبر گفت: برای نخستین بار در مرحله نهایی مسابقات شاهد مشارکت طلاب ممتاز حوزه های علمیه اهل سنت نیز هستیم که در کنار حوزه های علمیه شیعی به رقابت خواهند پرداخت.

وی افزود: قرآن کریم آثار و برکات فراوانی دارد و باید از این معنویت و نورانیت قرآن نهایت بهره را ببریم.

وی ادامه داد: برگزاری این مسابقات خود بخشی از بهره مندی از کلام الله مجید است و هر چقدر در این راه حرکت کنیم به نفع امت اسلامی است.

حجت الاسلام ملکی با بیان اینکه یکی از نکات در نظر گرفتن استان کرمانشاه به عنوان میزبان هشتمین دوره مسابقات ویژه طلاب را بهره مندی طلبه های اهل تسنن عنوان کرد و گفت: استان کرمانشاه مفتخر است که مذاهب مختلف در کنار هم زندگی مسالمت آمیزی دارند و اندیشه همه آنها اعتلای قرآن و کلمه توحید است.

وی همچنین فعالیت های قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه در سالهای اخیر را مطلوب ارزیابی کرد و حمایت و پشتیبانی اداره کل اوقاف استان به موجب داشتن موقوفات بزرگ قرآنی یکی از دلایل میزبانی این دوره از مسابقات قرآن عنوان کرد.

وی در ادامه با اشاره به برنامه های تربیتی مدون حوزه های علمیه، اظهار کرد: طرح جامع تربیتی بر اساس آئین نامه در مدارس علمیه مطرح کردیم که طی دو سال اخیر این برنامه جامع تربیتی در تمام مدارس علمیه کشور با محوریت قرآن و عترت ابلاغ شد.

حجت الاسلام ملکی همچنین در بحث ترویج و تبلیغ فضائل انسانی بر اساس قرآن و روایات، در مدارس علمیه، گفت: برای بهره مندی طلاب از آیات و روایات ، هر هفته یک آیه از قرآن کریم به عنوان شعار هفته در نظر گرفته می شود که قبل از شروع کلاس اساتید یکی از آیات قرآن کریم که بر گرفته از کتابچه «قرآن و عترت» است را برای طلاب تشریح و تفسیر خواهد کرد.

معاون تهذیب و تربیت حوزه های علمیه در پایان ابراز کرد: مسابقات ویژه طلاب حوزه های علمیه کشور ۲3 و 24 اسفند در کرمانشاه با استقبال ویژه طلاب اهل تسنن و تشیع برگزار خواهد شد و زمینه وحدت و همبستگی بیشتر را در میان طلاب به وجود خواهد آورد.

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع