مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: امسال تاکنون بیش از ۳۰ وقف جدید قرآنی در استان ثبت شده است و انتظار داریم در آینده وقف‌های خوبی برای قرآن ایجاد کنیم.
چهارشنبه 15 اسفند 1397    
بازدید: 768
به گزارش واحد رسانه ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام رضا صادقی از ثبت ۳۰ وقف جدید قرآنی در استان خبر داد و اظهار داشت: انتظار داریم در آینده وقف‌های خوبی برای قرآن ایجاد کنیم.

وی در رابطه با راه‌های توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی افزود: در این رابطه دولتمردان باید تلاش کنند تا قرآن از مهجوریت خارج شود، در نظام مقدس جمهوری اسلامی باید به قرآن توجه شود و سرلوحه کار مسئولان باشد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه افزایش وقف‌های قرآنی به ترویج فرهنگ قرآن کمک خواهد کرد، ادامه داد: اگر همراه با وقف، مباحث و علوم قرآنی مانند مفاهیم، تفسیر، قرائت، تجوید، جزءخوانی در ماه‌های رمضان و... را مدنظر قرار دهیم، فرهنگ قرآنی توسعه خواهد یافت.

وی با اشاره به کم و کیف وضعیت وقف‌های قرآنی در استان، افزود: امسال وضعیت وقف‌های قرآنی خوب و رویکرد خیرین و متولیان به این سمت بسیار عالی بوده است؛ تبلیغات خوبی هم خصوصا در ماه مبارک رمضان نسبت به این موضوع انجام گرفته و امروزه می‌بینیم که بیش از ۳۰ وقف قرآنی در استان ایجاد شده است که ارزش خوبی دارند.

حجت الاسلام صادقی خاطرنشان کرد: انشاءالله در آینده با توجه به استقبالی که از مسابقات سراسری حفظ و مفاهیم قرآن صورت گرفته، بتوانیم وقف‌های خوبی برای قرآن ایجاد کنیم.

وی گفت: توصیه من به مربیان و قرآن‌پژوهان این است که قرآن را حفظ و به آن عمل کرده و برای ایجاد و افزایش وقف‌های قرآنی که منبعی پایدار برای قرآن هستند، تلاش کنند.

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع