نماینده شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور در جمع مسئولان قرآنی دستگاه‌های اجرایی گیلان بر لزوم تشکیل جبهه فرهنگی قرآنی برای حفظ جزء 30 قرآن کریم در کشور تأکید کرد.
پنج شنبه 15 آذر 1397    
بازدید: 383
به گزارش واحد رسانه‌ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام مجتبی شغلی، نماینده شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور در نشست هماهنگی اجرای طرح حفظ جزء ۳۰ (بشارت ۱۴۵۲) که امروز (۱۴ آذر) در اداره کل اوقاف گیلان در رشت برگزار شد در جمع مسئولان قرآنی دستگاه‌های اجرایی گیلان، گفت: از برکات نظام جمهوری اسلامی انس با قرآن است.

وی با اشاره به برگزاری طرح ملی حفظ جزء ۳۰ از تابستان سال جاری، گفت: امسال یک وفاق ملی برای اجرای طرح حفظ جزء ۳۰ در کشور ایجاد شده است.

نماینده شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور با تقدیر از عملکرد برخی از دستگاه‌های اجرایی کشور در برگزاری این طرح، گفت: آموزش و پروش اولویت اول فرهنگی امسال خود را حفظ جزء 30 و اجرای طرح بشارت ۱۴۵۲ قرار داده است.

وی اعلام کرد: ناجا در سال جاری نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح بشارت ۱۴۵۲هزینه کرد و در کنار سازمان از موفق ترین نهادها در حفظ جزء 30 است.

حجت‌الاسلام شغلی با بیان اینکه طرح ملی حفظ جزء ۳۰ محدودیت سنی ندارد، گفت: سه میلیارد تومان برای جوایز این طرح بودجه تعیین شده است.

وی یادآور شد: قسمت اعظم این جوایز متعلق به دانش آموزان است.

نماینده شورای توسعه فرهنگ قرآنی از اعطای جایزه به ۳۵ هزار نفر از برندگان طرح بشارت ۱۴۵۲ خبر داد و گفت: تاکنون در کشور طرحی به این عظمت نداشتیم و باید هرکس در هر مقامی گامی در این حوزه بردارد.

وی به تولید محصولات و نرم افزارهای مرتبط با این طرح اشاره کرد و افزود: اپلکیشن بشارت برای بزرگسالان و سینا روبیک برای دانش آموزان و معلمان در این راستا تولید شده و مورد استفاده کاربران تلفن های همراه است.

حجت‌الاسلام شغلی اظهار داشت: مدرسه حفظ شبکه قرآن هم ساعت بیست هر شب به اجرای این طرح از سوی رسانه ملی می پردازد.

وی اضافه کرد: کمپین «تو هم می تونی» با تأکید بر این نکته که امسال هر کسی با هر مقدار محفوظاتی می تواند در این آزمون شرکت کند در فضای مجازی و به صورت پوستر به عموم مردم اطلاع رسانی شده است.

نماینده شورای توسعه فرهنگ قرآنی همچنین گفت: علاقه مندان از مرکز آموزش مجازی قرآن کریم سازمان اوقاف هم می توانند برای شرکت در طرح ملی ۱۴۵۲ استفاده کنند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با تأکید بر لزوم تشکیل جبهه فرهنگی قرآنی برای حفظ جزء 30 قران کریم در کشور، گفت: با وجود همه تلاش‌های انجام شده در حوزه فعالیت‌های قرآنی در کشور هنوز برای رسیدن به جایگاه مطلوب فاصله داریم.

حجت‌الاسلام شغلی با بیان اینکه فعالان قرآنی در خط مقدم طرح تربیت حافظان هستند، گفت: برکت و نور و امیدی در کار قرآنی هست در هیچ کاری نیست.

وی تصریح کرد: فعالیت قرآنی وابسته به هیچ حزب و جریانی نیست و رنگ و بوی الهی دارد، تنها فعالیتی که در امت اسلامی اشتراک محض دارد فعالیت قرآنی است.

نماینده شورای توسعه فرهنگ قرآنی با اشاره به سابقه حفظ در کشورهای دیگر اسلامی، گفت: تعداد حافظان قرآن کریم کشور با در نظر گرفتن زمینه اعتقادی و امکانات جامعه ما در شأن ایران نیست.

حجت الاسلام شغلی اظهار داشت: قرآن کریم مانند باغی است که هر کسی با هر دید مادی و معنوی در آن وارد شود می تواند میوه مورد نظر خود را از آن بچیند.

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
نوای الغوث الغوث دلدادگان در بقعه متبرکه امامزاده عباس (علیه السلام) ساری
مراسم احیاء شب های ۱۹، ۲۱ و ۲۳ ماه رمضان در بقعه متبرکه امامزاده عباس علیه السلام ساری برگزار می شود.
اجرای طرح ضیافت الهی با محوریت ترویج سبک زندگی اسلامی در هرمزگان
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان هرمزگان گفت: برنامه های ماه رمضان در قالب طرح ضیافت الهی در ۳۰ بقعه و امامزاده استان در حال اجراست...
اعلام برنامه ‌های حضور قاریان بین ‌المللی قرآن کریم در محافل انس با قرآن فارس
روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، زمان و مکان حضور قاریان بین ‌ المللی کشور در محافل انس با قرآن این استان را اعلام کرد.
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
استخاره با قرآن
نرم افزار اندروید استخاره با قرآن با گرافیک زیبا و کاربری آسان
rss آرشیو
علما و مراجع