جلسه مشترک اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت استان بوشهر در راستای اجرای طرح قرآنی «بشارت ۱۴۵۲» با مدیرکل اوقاف و امور خیریه بوشهر تشکیل شد.
چهارشنبه 14 آذر 1397    
بازدید: 291
به گزارش واحد رسانه‌ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، جلسه مشترک مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل های قرآن و عترت استان بوشهر در راستای اجرای طرح قرآنی «بشارت ۱۴۵۲» و تعامل دو سویه در سایر فعالیت‌های قرآنی با حجت الاسلام محمدرضا اسماعیل پور و با حضور علی اکبر مداح، سرپرست اداره امور قرآنی اوقاف، در محل دفتر مدیرکل اوقاف و امورخیریه برگزار شد.

شناسایی نخبگان قرآنی مناطق محروم به منظور مساعدت مالی

حجت‌الاسلام محمدرضا اسماعیل پور، عضو شورای فرهنگ عمومی و مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان بوشهر بر بهره‌مندی از ظرفیت‌های دو طرف برای ارتقای فعالیت‌ها و شناسایی نخبگان قرآنی و حافظان کل قرآن کریم مناطق محروم که از وضعیت نامساعد مالی برخوردار هستند جهت معرفی به اوقاف تأکید کرد.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با اشاره به اینکه هدف اصلی از اجرای طرح ایجاد انس با قرآن در خانواده و جامعه است، افزود: در اجرای این طرح عظیم بایستی تمامی دستگاه های عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی و پویش های مردمی و تشکل ها و مؤسسات فعال که شامل حفظ سوره های جزء ۳۰ قرآن کریم در ۳ بخش برنامه ریزی شده است همکاری کنند.

وی با اعلام اینکه متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه طرح ملی «بشارت ۱۴۵۲» به آدرس www.beshaarat.ir نسبت به نام‌نویسی در این طرح ملی اقدام کنند، گفت: بخش اول حفظ از سوره مبارکه «ناس تا زلزال»، بخش دوم از سوره مبارکه «طارق تا بینه» و بخش سوم از سوره مبارکه «بروج تا نبأ» است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر اظهار کرد: آستان امامزادگان و بقاع متبرکه به عنوان یکی از اماکن فعالیت های فرهنگی و قرآنی آمادگی کامل جهت حضور فعالان قرآنی و مكسسات را دارد.

برگزاری ۱۴۴ کرسی تلاوت و مفاهیم قرآن کریم در بقاع متبرکه

حجت الاسلام اسماعیل پور گفت: کرسی تلاوت نور در ۸۴ بقعه و جلسه مفاهیم قرآن کریم در ۶۰ بقعه استان بوشهر در طی سال زیر نظر اداره امور قرآنی اوقاف و امورخیریه برگزار می شود.

ابراهیم مرادی، مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل های قرآن و عترت استان بوشهر در این جلسه نکاتی را در خصوص کمبود فضا و نبود زیرساخت های مکانی جهت اجرا و سیاستگذاری فعالیت قرآنی عنوان کرد.

ثبت و صدور مجوز ۸۸ مؤسسه قرآنی در سامانه اتحادیه

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل های قرآن و عترت استان بوشهر با بیان اینکه خیرین در امر ایجاد زیرساخت ها تاکنون مساعدت خوبی داشته اند، اعلام کرد: ۳۴۰ مؤسسه قرآنی، خانه قرآن شهری و خانه قرآن روستایی در استان مشغول به فعالیت قرآنی هستند که تاکنون ۸۸ مؤسسه قرآنی در سامانه اتحادیه ثبت و مجوز گرفته اند.

گفتنی است، در پایان این نشست علاوه بر آسیب‌شناسی برنامه‌های حفظ قرآن کریم، مقرر شد تا اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت در اجرای طرح قرآنی «بشارت ۱۴۵۲» با اداره کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر همکاری کند.

aaa
aaa
 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
شرکت ۵ هزار متسابق از خراسان رضوی در مرحله شهرستانی مسابقات قرآن اوقاف
۵ هزار متسابق از خراسان رضوی در مرحله مقدماتی رشته های معارفی چهل و دومین دوره مسابقات قرآن اوقاف و امور خیریه شرکت کردند.
نوای الغوث الغوث دلدادگان در بقعه متبرکه امامزاده عباس (علیه السلام) ساری
مراسم احیاء شب های ۱۹، ۲۱ و ۲۳ ماه رمضان در بقعه متبرکه امامزاده عباس علیه السلام ساری برگزار می شود.
اجرای طرح ضیافت الهی با محوریت ترویج سبک زندگی اسلامی در هرمزگان
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان هرمزگان گفت: برنامه های ماه رمضان در قالب طرح ضیافت الهی در ۳۰ بقعه و امامزاده استان در حال اجراست...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
استخاره با قرآن
نرم افزار اندروید استخاره با قرآن با گرافیک زیبا و کاربری آسان
rss آرشیو
علما و مراجع