چهل و سومین جلسه ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآنی کشور با حضور نماینده ولی‌فقیه و رییس سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد.
سه شنبه 29 آبان 1397    
بازدید: 214
به گزارش واحد رسانه‌ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، چهل و سومین جلسه ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآنی کشور با حضور حجت‌الاسلام سید مهدی خاموشی نماینده ولی‌فقیه و رییس سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد.

این جلسه با هدف ارائه گزارشی از تدوین سند راهبردی مسابقات قرآنی کشور، بررسی آیین‌نامه‌های انظباطی مسابقات قرآن کریم و صدور مجوز برای مسابقات بین المللی قرآن و همچنین افزایش اعضای حقیقی ستاد عالی هماهنگی مسابقات از 3 نفر به 4 نفر بود.

حجت الاسلام والمسلمین سید مصطفی حسینی، دبیر ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآن کشور در گفت وگویی بیان داشت: در این جلسه ابتدا گزارشی از تدوین سند راهبردی مسابقات قرآنی کشور که یکی از بزرگترین دستاوردهای ستاد عالی مسابقات بوده و قریب به 2 و نیم سال تدوین ان به طول انجامید، ارائه شد.

وی با بیان این‌که یکی دیگر از دستورات جلسه چهل و سوم بررسی آیین‌نامه انضباطی مسابقات قرآن کریم بود، گفت: تنظیم این آیین نامه چندین ماه در کمیته ارزیابی و نظارت ستاد مورد بررسی قرار گرفت و بعد از تصویب در کمیته و شورای معین امروز در جلسه ستاد عالی مسابقات مطرح شد و با توجه به چندین ملاحظه‌ای که اعضای ستاد داشتند، یک ماه فرصت داده شد که ملاحظات افراد از سوی کمیته ارزیابی و نظارت مورد توجه قرار گرفته و لحاظ گردد و در صورت تصویب در شورای معین به دستگاه‌ها ابلاغ شود.

دبیر ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآن کشور اظهار داشت: یکی دیگر از دستورات جلسه بررسی آیین‌نامه صدور مجوز برای مسابقات بین‌المللی قرآن بود و این آیین‌نامه نیز با توجه به این که چند ماهی در کمیته طرح و برنامه ستاد عالی مورد ارزیابی قرار گرفته بود در جلسه امروز مطرح گردید و با وجود برخی ملاحظات مطرح شده از سوی اعضای ستاد، مقرر شد کمیته طرح و برنامه در مدت یک ماه، ملاحظات را مدنظر قرار داده و نواقص را برطرف کند و در صورت تصویب شورای معین، این آیین‌نامه هم به دستگاه‌ها ابلاغ گردد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی آخرین موضوع مطرح شده در جلسه ستاد عالی مسابقات را افزایش اعضای حقیقی ستاد از 3 نفر به 4 نفر اعلام کرد و افزود: پیش از این آقایان موسوی بلده و دولتی و سرکار خانم افتخاری از اعضای حقیقی ستاد عالی مسابقات بودند و امروز با موافقت اعضای ستاد اقای محمدرضا پورمعین نیز به عنوان عضو حقیقی چهارم به ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآن کشور افزوده شد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در جلسه مطرح شد که با توجه به مشکلات اقتصادی موجود و کمبود بودجه در حوزه قرآنی، ضروری است مسابقات پراکنده قرآنی در سطح کشور با هدف کاهش هزینه‌ها، تجمیع شود.

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
آغاز دوره آموزشی حفظ قرآن کریم ویژه رابطین آموزش و پرورش یزد
رییس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد از برگزاری دوره آموزشی حفظ قرآن کریم ویژه رابطین آموزشی آموزش و پرورش استان...
نیازمند کار جهادی در فعالیت‌های قرآنی هستیم
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین در جلسه برنامه قرآنی اسراء با حضور استاندار قزوین گفت: نیازمند کار جهادی در فعالیت‌های قرآنی...
ثبت وقف جدید با نیت فعالیت های قرآنی در اهواز
رییس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان خوزستان از ثبت وقف جدید قرآنی در استان خبر داد.
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
استخاره با قرآن
نرم افزار اندروید استخاره با قرآن با گرافیک زیبا و کاربری آسان
rss آرشیو
علما و مراجع