مدیر مؤسسه بیت الاحزان با بیان این که در 53 شعبه بیت الاحزان 142 نفر حافظ کل قرآن در یک سال گذشته تربیت شدند، گفت: با افزوده شدن 260 حافظ کل قرآن کریم شمار حافظان کل بیت الاحزان به مرز 2000 نفر نزدیک شد.
شنبه 20 مرداد 1397    
بازدید: 375
به گزارش واحد رسانه ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام علیرضا شاهسونی، مدیر مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا(س)، با اشاره به حافظ کل شدن 260 قرآن آموز این مؤسسه طی یک سال گذشته از رسیدن شمار حافظان کل بیت الاحزان به 1910 نفر خبر داد.

مدیر مؤسسه بیت الاحزان با تأکید بر این که تمامی 260 حافظ مذکور در جشنواره جبرئیل امین مورد تجلیل قرار خواهند گرفت، خاطرنشان کرد: از این تعداد 142 نفر در شعب مؤسسه و 118 نفر در مراکز شبانه روزی حفظ یکساله به این مهم نائل شده اند.

وی با بیان این که 145 نفر از حافظان را بانوان و 115 نفر را آقایان تشکیل می دهند، افزود: در بخش شعب مؤسسه، از 53 شعبه ای که موفق به تربیت حافظ کل قرآن کریم طی سال گذشته شده اند، شعبه استهبان با تربیت 11 حافظ کل قرآن کریم و مجموعه شهرستان استهبان با تربیت 17 حافظ کل قرآن بیشترین تعداد حافظ را به جشنواره جبرئیل امین معرفی کرده است.

وی در توضیح تفاوت شعبه و شهرستان، تصریح کرد: در تعریف اداری آموزشی مؤسسه بیت الاحزان هر شهرستان ممکن است شامل چندین شعبه باشد و در واقع مجموعه شعبه های واقع در شهرستان (اعم از شهر، بخش و روستا) به عنوان شهرستان اطلاق می گردد.

عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور اظهار داشت: شعب کارزین در استان فارس و نودژ در استان کرمان نیز با تربیت 7 حافظ کل و شعب پردیسان در استان قم و قلعه گنج در استان کرمان با تربیت 6 حافظ کل قرآن کریم رتبه های بعدی را از این لحاظ به خود اختصاص دادند.

رئیس هیأت مدیره اتحادیه مدغم قرآنی فارس تعداد شهرستان هایی که در یک سال گذشته موفق به تربیت حافظ کل قرآن کریم شده اند را 27 شهرستان عنوان کرد و افزود: حافظان کل مجموعه شهرستان قیر و کارزین در استان فارس و همچنین شهر شیراز 13 نفر می باشند که پس از استهبان بیشترین حافظان کل را به جشنواره سال جاری معرفی نموده اند و شهرستان داراب در استان فارس با 11 و شهرستانهای کازرون فارس و منوجان کرمان با 10 حافظ کل از این لحاظ در رتبه های بعد قرار دارند.

حجت الاسلام شاهسونی حافظان معرفی شده را از شعب مؤسسه در استانهای فارس، کرمان، بوشهر، سیستان و بلوچستان، قم، تهران، خوزستان و همدان عنوان و خاطرنشان کرد: استان فارس که درصد زیادی از شعب مؤسسه در این استان قرار دارند با معرفی 96 حافظ کل قرآن کریم به جشنواره جبرئیل امین موفق به تربیت بیشترین حافظ کل قرآن کریم طی سال گذشته شده است و استان های کرمان با 20 و بوشهر با 8 حافظ کل پس از استان فارس بیشترین تعداد حافظ کل تربیت شده در شعب مؤسسه را به خود اختصاص داده اند.

عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور افزود: در روزهای آینده آمار تفصیلی از 115 حافظ کل مراکز شبانه روزی حفظ یکساله بیت الاحزان را نیز در اختیار رسانه ها قرار خواهیم داد.

وی در پایان یادآور شد: تمامی این 260 حافظ که در جشنواره تجلیل از حافظان کل قرآن کریم مؤسسه در 15 شهریور ماه تجلیل می شوند مدرک معتبر حفظ کل قرآن کریم از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت نموده اند و تاکنون در جشنواره های تجلیل از حافظان کل قرآن بیت الاحزان مورد تجلیل قرار نگرفته اند.

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
محافل جانبی سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
در سه بازه زمانی محافل انس با قرآن ویژه سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم برگزار می‌شود.
برگزاری 4 محفل انس با قرآن کریم در طرح آرامش بهاری استان هرمزگان
رئیس امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان از برگزاری ۴ محفل انس با قرآن کریم در طرح آرامش بهاری این استان خبر داد.
برگزاری مراسم تجلیل از اساتید مرکز حفظ غیرحضوری استان قم+ تصاویر
مراسم تجلیل از اساتید مرکز غیرحضوری حفظ قرآن کریم استان قم با حضور رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد.
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
استخاره با قرآن
نرم افزار اندروید استخاره با قرآن با گرافیک زیبا و کاربری آسان
rss آرشیو
علما و مراجع