مرحله استانی چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از اوایل تیر تا نیمه‌های مردادماه سال جاری در استان‌های مختلف برگزار می‌شود.
شنبه 9 تیر 1397    
بازدید: 1073
به گزارش واحد رسانه ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، مرحله استانی چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از اوایل تیرماه آغاز شده است.

بر همین اساس برنامه زمان‌بندی این مرحله از مسابقات در استان‌های مختلف اعلام شده که البته تا حدود ۱۰ درصد احتمال تغییر در این زمان‌بندی با توجه به مقتضیات استان‌ها وجود دارد. براساس برنامه اعلام شده در این جدول این مرحله با برگزاری مسابقات در استان چهارمحال و بختیاری آغاز می‌شود و استان‌های قزوین، خراسان رضوی و تهران نیز آخرین استان‌های برگزارکننده مسابقات خواهند بود.

همچنین این مسابقات در استان چهارمحال و بختیاری طی روزهای دوم تا هشتم تیرماه، در استان‌های آذربایجان شرقی، زنجان، اردبیل، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، لرستان و مرکزی طی روزهای نهم تا ۱۵ تیرماه برگزار می‌شود.

استان‌های فارس، یزد، البرز، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان و خراسان شمالی طی بازه زمانی ۱۶ تا ۲۲ تیرماه و استان‌های آذربایجان غربی، گیلان، خوزستان، کرمانشاه، مازندران، ایلام، همدان و اصفهان نیز طی بازه زمانی ۲۳ تا ۲۹ تیرماه این مسابقات را برگزار خواهند کرد.

استان‌های قم، کرمان، بوشهر، هرمزگان، کردستان و سمنان ۳۰ تیر تا پنجم مردادماه و استان‌های قزوین، خراسان رضوی و تهران نیز طی بازه زمانی ۶ تا ۱۲ مردادماه برگزار می‌کنند.

یادآور می‌شود، چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در ۱۵ رشته و در قالب سه بخش آوایی انفرادی، معارفی، آوا‌ها و نغمات دینی در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری برگزار می‌شود.

بخش آوایی انفرادی این دوره از مسابقات، شامل رشته‌های قرائت ترتیل، قرائت تحقیق، حفظ ۵ جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۲۰ جزء و حفظ کل قرآن کریم است. بخش معارفی نیز شامل رشته‌های تفسیر قرآن کریم، حفظ و معارف احادیث و حفظ موضوعی قرآن کریم است.

دعاخوانی، اذان، همخوانی قرآن، انشاد انفرادی، همسرایی دو یا چندزبانه و مقطع‌خوانی گروهی قرآن کریم نیز جزء بخش آوا‌ها و نغمات دینی است.

مرحله کشوری چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم مهرماه امسال در شهرستان اراک استان مرکزی برگزار خواهد شد.

aaa
 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع