رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف به تشریح سه راهبرد سازمان اوقاف در طرح ملی حفظ قرآن کریم پرداخت و گفت: اگر همین اقدام یکپارچه و منسجم به‌ درستی راهبری شود، در آینده‌ای نزدیک شاهد تحقق 10 میلیون حافظ قرآن خواهیم بود.
چهارشنبه 6 تیر 1397    
بازدید: 1007
به گزارش واحد رسانه ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام والمسلمین سید مصطفی حسینی، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: براساس راهبردهایی که در طرح ملی حفظ مدنظر قرار گرفته است، 3 راهبرد تربیت مربی، توسعه موقوفات قرآنی و استفاده از ظرفیت بقاع متبرکه بر عهده سازمان اوقاف است.

وی با اشاره به اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه پس از فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ در سال ۹۰، فعالیت های خود را آغاز کرد، افزود: سازمان اوقاف طرح حفظ قرآن را براساس برنامه‌های خود اعلام کرد و قرار شد کارگروه ویژه حفظ سازمان اوقاف همانند تمام دستگاه‌های قرآنی طرح حفظ جزء 30 را در کنار بقیه طرح‌ها برگزار کند.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه این نخستین بار است که عزمی جدی بین دستگاه‌ها به وجود آمده است، گفت: اگر همین اقدام یکپارچه و منسجم به ‌درستی راهبری شود، در آینده‌ای نزدیک شاهد تحقق 10 میلیون حافظ هستیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی افزود: در هر فصل آزمون الکترونیک از طریق سامانه و اپلیکیشنی که برای این طرح پیش‌بینی شده است، برگزار می‌شود اما در سال‌های گذشته آزمون حضوری داشتیم که طی سال گذشته با اهتمام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، آزمونی که سال‌ها به صورت جداگانه برگزار می‌شد به ‌صورت یکجا برگزار شد.

وی ادامه داد: براساس مصوبه‌ای که ستاد راهبری قرآن کریم برای امسال داشته است، امسال تمام آزمون‌های عمومی که در حوزه حفظ قرآن برگزار می‌شود، ادغام شده و بخش حضوری در اسفندماه برگزار خواهد شد.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه همه مخاطبان که در آزمون یکپارچه حفظ و مفاهیم سازمان اوقاف و ارشاد حضور پیدا کردند، امسال نیز منتظر اطلاعات تکمیلی این آزمون باشند، تصریح کرد: این اجازه به همه افراد داده شده است که در کارگروه حفظ جزء سی‌‌ام قرآن مشارکت کنند چرا که امتیازات خوب و جوایز ویژه‌ای برای این طرح دیده شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی با اشاره به اینکه اگر قرار است در کشور شاهد تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن باشیم باید ابتدا از مجموعه‌های قرآنی آغاز کنیم، خاطرنشان کرد: این کار را در سازمان اوقاف انجام دادیم، معاونان و مدیران سازمان اوقاف، طرح حفظشان ابلاغ شده است و مکلف هستند امسال در این طرح مشارکت کنند.

وی یادآور شد: همچنین برای کارمندان و خانواده‌های آن‌ها نیز طرح حفظ قرآن در نظر گرفته شده است؛ چرا که اگر خود ما که دعوت‌کننده مردم به حفظ قرآن هستیم، این طرح را آغاز نکنیم، نباید توقع داشته باشیم دیگران در این طرح وارد شوند و به نتیجه برسند.

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع