دومین جلسه ستاد حفظ قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه با هدف اهتمام بیشتر به مسأله حفظ قران کریم در کشور برگزار شد.
شنبه 2 تیر 1397    
بازدید: 1007
به گزارش واحد رسانه ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، دومین جلسه ستاد حفظ قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه با حضور حجت الاسلام والمسلمین علی محمدی، نماینده ولی فقیه و رییس سازمان اوقاف و امور خیریه در سالن جلسات این سازمان برگزار شد.

این جلسه با هدف تصمیم گیری های کلان در زمینه حفظ قرآن کریم، ارائه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در ستاد حفظ و ارائه گزارشی از هماهنگی های ستادی بین معاونت های سازمان اوقاف در عرصه تعاملات بیشتر برای حفظ قرآن برپا شد.

ایجاد هماهنگی بین معاونت های سازمان اوقاف و امور خیریه و بسیج شدن برای حرکت جامع در زمینه حفظ قرآن در کشور، بررسی سامانه جامع حفظ قرآن، طراحی، محتوای سامانه و خریداری آن و ضرورت اهتمام بیشتر به مسأله حفظ قرآن کریم و در اولویت قرار دادن این مسأله از دیگر اهداف برگزاری این جلسه بود.

در این جلسه همچنین حجت الاسلام علی قاسمی، دبیر ستاد مرکزی حفظ قرآن به ارائه گزارشی از فعالیت های این ستاد در زمینه برنامه ریزی و هدف گذاری برای اهداف آینده، آموزش های حضوری، تعاملات با ستادهای آموزشی حفظ قرآن در کشور، تربیت قاریان قرآن و دوره های تربیت مربی حفظ قرآن پرداخت.

در بخش دیگری از این جلسه حجت الاسلام والمسلمین محمدی، نماینده ولی فقیه و رییس سازمان اوقاف و امور خیریه با تأکید بر تربیت حافظان قرآنی و اهتمام بیش از پیش بر این مسأله، گفت: اگر می خواهیم کار قرآنی کنیم باید با روحیه معرفتی و بصیرتی باشد و این روحیه به همراه حفظ قرآن در حافظان قرآنی ایجاد شود.

وی افزود: اگر روحیه معرفتی و بصیرتی در زمینه ترویج قرآن باشد به فرموده رهبر معظم انقلاب عمل قرآنی نیز در جامعه حاکم خواهد شد و عمل قرآنی جامعه را قرآنی خواهد کرد.

مشخص شدن فعالیت های استان های موفق و کم تر موفق با اعداد و ارقام و معرفی و تقدیر از استان های موفق و همین طور مطالبه گری از استان های کم تر موفق و تشویق آنها به اهتمام بیشتر به مسأله حفظ قرآن از دیگر مطالبی بود که نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه به آنها اشاره کرد.

در این جلسه همچنین حجت الاسلام والمسلمین سید مصطفی حسینی رییس مرکز امور قرآنی سازمان، حجت الاسلام علی قاسمی دبیر ستاد حفظ قم، حجج اسلام مهندسی، نجفی، موسوی متقی و نصیری و آقایان محمدزاده، انجم شعاع، روحی، امیری و مؤمنی حضور داشتند.

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع