مدیر‌کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی با تشریح اقدامات استان در برگزاری چهل ‌و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در این استان از تشکیل ستاد اجرایی و ستاد معین مسابقات خبر داد.
دوشنبه 28 خرداد 1397    
بازدید: 186
به گزارش واحد رسانه ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام حسین دلاوری، مدیر‌کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی درباره اهمیت برگزاری رویدادهای قرآنی در کشور، اظهار کرد: برنامه‌های قرآنی و رویدادهای بزرگ قرآنی در جامعه در راستای ترویج فرهنگ قرآنی امری مهم به شمار می‌رود به ‌طوری که برگزاری این برنامه‌ها زمینه‌ساز آشنایی و انس بیشتر با قرآن مجید و آموزه‌های الهی این کتاب آسمانی خواهد بود.

وی افزود: بی‌شک با ترویج قرآن در بین اقشار مختلف جامعه به ‌ویژه جوانان و نوجوان می‌توانیم در مقابل معضلات، تهدیدات و آسیب‌های اجتماعی ایستادگی کرده و برنامه‌ای مبتنی بر آموزه‌های قرآنی اجرا کنیم.

مدیر‌کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی درباره برگزاری چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن در این استان، گفت: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی متولی برگزاری مسابقات سراسری قرآن سازمان اوقاف و امور خیریه کشور درسال ۹۷ است.

حجت‌الاسلام دلاوری درباره عملکرد استان در طرح حفظ قرآن، خاطرنشان کرد: در بخش نهایی برای حضور در آزمون ۴ هزار و ۶۴۶ نفر از طریق سامانه ثبت‌نام کردند که از این رقم ۲ هزار و ۹۳۳ نفر را بانوان و یک هزار و ۷۱۱ نفر را هم آقایان تشکیل می دادند؛ مسابقات در ۱۳حوزه امتحانی هم زمان با سراسر کشور در استان مرکزی برگزار شد.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه‌ بین معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف کشور برای برگزاری ششمین دوره مسابقات طرح تربیت حافظان و قاریان قرآن کریم، تأکید کرد: این تفاهم‌نامه با هدف تجمیع در برگزاری مسابقات قرآنی و حذف موازی‌کاری‌ها به امضاء رسید و این نوید را می‌دهد که با همدلی به وجود آمده، در سال‌های آینده شاهد حضور چشم گیر نوجوانان و جوانان در این برنامه‌ها باشیم.

مدیر‌کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی با ابراز امیدواری برای برخورداری مسابقات از سطح کیفی بالاتری برخوردار باشد، تصریح کرد: مسابقات شهرستانی در اردیبهشت، مسابقات استانی در تیرماه و مسابقات کشوری هم در دهم مهرماه سال ۹۷ برگزار می‌شود و نفرات برتر رقابت‌های قرآنی به مسابقات بین‌المللی قرآن اعزام می‌شوند.

حجت‌الاسلام دلاوری افزود: در پایان هر مسابقه در استانی که میزبان مسابقات بوده، استان میزبان سال بعد مشخص می‌شود که در سال گذشته این اتفاق در استان آذربایجان غربی رخ داد و نشان چهل و یکمین مسابقات سراسری قرآن کریم در مرحله کشوری به استان مرکزی واگذار شد که این رویداد بسیار مهم امسال در استان دیگری رقم خواهد خورد.

وی تأکید کرد: برای هر چه باشکوه برگزار کردن چهل ‌و یکمین مسابقات قرآنی کشور از هم‌اکنون برنامه‌ریزی‌ها آغاز شده و در همین راستا ۱۱ کار‌گروه و ستاد معین به ریاست استاندار و مشارکت دستگاه‌ها و مراکز مرتبط با موضوعات قرآنی در استان و ستاد اجرایی مسابقات کشوری به ریاست مدیرکل اوقاف و امورخیریه و دبیری امور قرآنی اوقاف استان مرکزی تشکیل شده است.

مدیر‌کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی یادآور شد: در مرحله شهرستانی از ۲۰ بهمن سال گذشته تا ۳۰ فروردین امسال مهلت ثبت‌نام شرکت‌کنندگان بود که منتظر اعلام نفرات برتر هستیم که بتوانیم تا پنجم تیرماه مسابقات استانی را برگزار کنیم تا نفرات برتر استان‌ها معرفی شوند و در نهایت از دهم مهرماه تا بیست ‌و پنجم مهرماه مسابقات کشوری را برگزار خواهد شد.

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
گزارش تصویری/ مراسم اختتامیه مرحله استانی چهل ‌و یکمین دوره مسابقات قرآن استان همدان
مراسم اختتامیه مرحله استانی چهل ‌و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم استان همدان با حضور رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور...
قرآن فقط مختص محافل حفظ و قرائت نباشد
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان گفت: قرآن باید در تمام زندگی جاری باشد و فقط مختص به محافل حفظ و قرائت نباشد.
برگزاری هر چه باشکوه‌تر مسابقات قرآنی نیازمند مشارکت همه دستگاه‌های اجرایی
رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: برگزاری هر چه باشکوه‌تر چهل و یکمین دوره از مسابقات سراسری قرآن نیازمند...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
استخاره با قرآن
نرم افزار اندروید استخاره با قرآن با گرافیک زیبا و کاربری آسان
دیکشنری عربی به فارسی و بالعکس المنجد
دیکشنری المنجد با بهره مندی از از الگوریتم جستجوی بسیار قوی نرم افزاری بسیار سبک و کاربردی را برای عموم کاربران فراهم آورده است
rss آرشیو
علما و مراجع