جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی در مصلای امام خمینی(ره) محل برگزاری نمایشگاه بین‌المللی قرآن برگزار شد که از لحاظ حضور تعداد اعضا در سطوح مختلف با جلسات گذشته این شورا تفاوت چشمگیری داشت.
سه شنبه 8 خرداد 1397    
بازدید: 1472
به گزارش واحد رسانه ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، چهلمین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور وزرای علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل برگزاری بیست و ششمین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد.

پیش از دستور این جلسه، ادامه بررسی و تصویب پیش نویس برنامه جامع فعالیت های قرآنی در فضای مجازی، از ابتدای قسمت راهبردها و اقدامات ملی بود که پس از بحث و بررسی، این پیش­نویس به تصویب رسید و مقرر شد تا برخی نکات و اشکالات مطروحه و نیز نگاشت نهادی آن اصلاح و بازنگری و به شورای عالی فضای مجازی ارسال شود.

دستور نخست جلسه، ارائه و تصویب پیش‌نویس وظایف رئیس و دبیر هیأت رسیدگی به امور مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت(ع) بود که نهایتاً مقرر شد نظر به گذشت بیش از دو سال از زمان تدوین این پیش‌نویس و برخی نقاط ضعف آن، پس از بررسی و بازنگاری مجدد در هیأت رسیدگی، با قید فوریت در جلسات آتی شورا ارائه و بررسی شود.

دستور بعدی این جلسه بررسی و تصویب پیش نویس آیین نامه هیأت حفظ کرامت چهره های شاخص قرآنی بود که کلیات و اصل پیش‌نویس به تأیید رسید و نیز محل استقرار این هیات، دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی تعیین و به تصویب اعضای جلسه رسید.

همچنین مقرر شد بازنگری در خصوص وظایف و اختیارات این هیأت توسط اعضای پنج‌گانه آن صورت پذیرفته و برای تصویب به جلسه شورای توسعه ارائه شود.

دستور پایانی این جلسه ارائه و تصویب نهایی عضویت وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی ترویجی قرآنی (پیشنهادی جلسه 44، مورخ 1‏/11‏/96 کمیسیون و ارجاعی به شورا جهت تصویب نهایی) بود که عضویت این دو نهاد در کمیسیون مذکور به تصویب نهایی رسید.

aaa
aaa
aaa
 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع