غرفه طرح ملی حفظ قرآن کریم در راستای عمل به دستور مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن کریم در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن راه اندازی شده است.
دوشنبه 7 خرداد 1397    
بازدید: 1102
به گزارش واحد رسانه ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، با مشارکت نهادهای موثر در زمینه حفظ قرآن کریم و در راستای عمل به دستور مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن کریم، غرفه طرح ملی حفظ قرآن کریم در نمایشگاه بین المللی قرآن راه اندازی شده است. این غرفه از بخش های مختلفی تشکیل شده که به این شرح است:

بخش استیج

بخش استیج با هدف تولید برنامه برای شبکه سراسری قرآن و معارف اسلامی، ترویج فرهنگ قرآنی، پخش برنامه های جذاب برای علاقه مندان و تجلیل از ستارگان قرآنی طراحی شده است.

برنامه های استیج شامل دو بخش قبل و بعد از افطار است که برنامه های مختلفی از جمله تلاوت حافظان نوجوان، اجرای برنامه توسط خانواده های قرآنی، حضور مسئولان و مدیران ارشد مؤسسات قرآنی، برگزاری مسابقات حضوری و قرعه کشی سفر به عتبات عالیات در آن پیش بینی شده است.

غرفه ی کودک و حفظ قرآن کریم

خانواده های محترمی که برای بازدید تشریف می آورند در این بخش می توانند کودکان خود را با حفظ قرآن، نقاشی قرآنی و قصه های قرآنی آشنا کرده و در صورت تمایل برای آشنایی بیشتر فرزند خود از برنامه ریزی های پیش بینی شده استفاده کنند.

غرفه مشاوره

این بخش برای آشنایی با اصول و روشهای حفظ قرآن کریم، اصول کلاسداری، برنامه ریزی برای حفاظ و پرسش و پاسخ های قرآنی راه اندازی شده است، از ساعت ۱۷ تا 23 مشاوران مبرز قرآن کریم همچون استاد امیر آقایی، استاد حسین طرقی و ... پاسخگوی خیل عظیم علاقه مندان به حفظ قرآن کریم هستند.

غرفه آشنایی با طرح حفظ تلفنی قرآن کریم

سازمان اوقاف و امور خیریه اقدام به برگزاری طرح تربیت حافظان قرآن کریم به صورت گسترده در سراسر کشور کرده است. از بخش های بسیار خوب این طرح، راه اندازی پایگاه مجازی حفظ قرآن کریم به نشانی quranhefz.ir بوده و در ادامه آن اقدام به افتتاح مرکز حفظ تلفنی قرآن کریم با 22 شعبه استانی کرده است که در راستای اشاعه فرهنگ قرآنی و تربیت حافظان قرآن کریم فعالیت می کنند.

در این غرفه عزیزان ضمن آشنایی با روند برگزاری کلاس های تلفنی می توانند در این طرح ثبت نام نموده وحفظ خود را تحویل داده و از مشاوره اساتید بهره مند شوند.

مسابقه آنلاین حفظ جزء سی قرآن کریم

از بخش های جذاب غرفه طرح ملی حفظ قرآن کریم، برگزاری مسابقه حفظ جزء 30 است که علاقه مندان به صورت آنلاین در این آزمون شرکت کرده و در قرعه کشی عتبات عالیات شرکت می کنند.

نظرسنجی در مورد مؤثرترین شخصیت در زمینه حفظ قرآن کریم

در این بخش علاقه مندان از میان 5 شخصیت ممتاز و برجسته حفظ قرآن کریم به گزینه مورد علاقه شان رأی می دهند. این شخصیتها عبارتند از:

الف) استاد مرحوم فاطمیان

ب) استاد پرهیزکار

ج) دکتر سید محمدحسین طباطبایی

د) استاد حاج ابوالقاسم  

ه) استاد شاهسونی

غرفه محصولات قرآنی

در این بخش کتابهای مختلفی که در زمینه حفظ قرآن کریم توسط انتشارات گوناگون به چاپ رسیده است در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرد.

در بخش های مختلف غرفه، پوسترهایی با موضوعات آشنایی با روش های مختلف حفظ سایر ملل و آشنایی با فعالیت های قرآنی دستگاه ها و نهادها و ... جانمایی شده است.

غرفه طرح ملی حفظ قرآن کریم بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن در مصلی تهران ورودی درب 16 سمت راست واقع شده که علاقه مندان می توانند برای بازدید از غرفه ساعت ۱۷ تا 23 هر روز تا 14 خرداد ماه سال جاری حضور به هم رسانند.

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع