آیین جزءخوانی قرآن کریم همه روزه در ایام ماه مبارک رمضان در حسینیه سیدالشهدا(ع) آرامستان موقوفه شهر همدان با حضور قاریان ممتاز بین المللی و کشوری قرآن کریم برگزار می شود.
پنج شنبه 27 اردیبهشت 1397    
بازدید: 1457
به گزارش واحد رسانه ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام کاروند، مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان همدان در خصوص برگزاری مراسم جزءخوانی قرآن کریم در ایام مبارک ماه رمضان در محل حسینیه سیدالشهدا(ع) آرامستان موقوفه شهر همدان، گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان در این محفل قرآنی همه روزه یک جزء از قرآن کریم توسط قاریان ممتاز کشوری و استانی خوانده خواهد شد.

وی با بیان اینکه این مراسم هر روز از ساعت ۱۸ آغاز و تا ۱۹:۳۰ ادامه خواهد داشت، افزود: همچنین در حاشیه این مراسم قرآنی خیمه های معرفت ویژه طرح ضیافت الهی با غرفه های ویژه کودک و نوجوان، قرآنی و مشاوره خانواده با حضور مبلغان روحانی برپا خواهد شد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان همدان با تأکید بر اینکه در کنار مراسم جزءخوانی قرآن کریم قرعه کشی روزانه جهت اعزام به مشهد مقدس از میان افراد شرکت کننده انجام می شود، تصریح کرد: با هماهنگی به عمل آمده با صدا و سیمای مرکز همدان پخش زنده این مراسم بزرگ قرآنی از سیمای مرکز استانی همدان انجام می شود.

وی به استقرار وسایل ایاب و ذهاب در ۴ نقطه شهر همدان جهت حضور همشهریان روزه دار در این مراسم اشاره کرد و افزود: در مکان های میدان شهید مفتح مقابل دفتر نماینده معظم ولی فقیه در استان، شهرک شهید مدنی میدان کبوتر، خیابان پاسداران مقابل حسینیه امام خمینی(ره)، مقابل مسجد قباء واقع در کوی متخصصین نیز همه روزه وسایل ایاب و ذهاب از ساعت ۱۷:۳۰ مستقر خواهد بود.

حجت الاسلام کاروند با اشاره به حضور قاریان برتر بین المللی، افزود: در اولین روز این محفل قرآنی استاد مهدی فروغی از قاریان دارای رتبه برتر در مسابقات بین المللی به اجرای برنامه خواهد پرداخت.

وی بیان داشت: از جمله مهمترین برنامه‌های سازمان اوقاف و امورخیریه که همه ساله در ماه مبارک رمضان برگزار می شود برگزاری ویژه برنامه ضیافت الهی است که در استان همدان در سطح بقاع شاخص برگزار می‌شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان همدان گفت: ترويج و تبليغ مفاهيم قرآني و ايجاد فضاي انس با قرآن در جامعه در جوار آستان مقدس خاندان اهل‌بيت عصمت و طهارت(ع) و اجراي دقيق نيات واقفين خير انديش در این ایام از جمله اهداف برگزاری این ویژه برنامه است.

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع