رئیس اداره امور قرآن اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌ شمالی گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان در آستان مقدس ۱۰ امامزاده شاخص استان محفل انس با قرآن برگزار می‌شود.
پنج شنبه 27 اردیبهشت 1397    
بازدید: 932
به گزارش واحد رسانه ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام محمد صالحی نیا اظهار داشت: همزمان با ماه مبارک رمضان در آستان مقدس ۱۰ امامزاده شاخص استان محفل انس با قرآن برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه ۲۶ محفل انس با قرآن کریم در استان برگزار می‌شود، افزود: پنج محفل انس با قرآن کریم با حضور قاریان استانی و ۱۸ محفل انس با قرآن کریم با حضور قاریان شهرستانی و سه محفل انس با قرآن کریم نیز با حضور قاریان بین‌المللی در ایام ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام صالحی نیا ادامه داد: ۱۶ خردادماه سال جاری همزمان با شب شهادت امام علی(ع) محفل انس با قرآن با حضور قاری مصری در آستان امامزاده سید عباس(ع) بجنورد و حمزه رضای شیروان برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: در آستان امامزادگان شاخص استان همانند سید عباس(ع) بجنورد، حمزه رضای شیروان، عبدالرحمان خرق فاروج محافل انس با قرآن با حضور قاریان برجسته کشوری و بین‌المللی برپا می‌شود.

رئیس اداره امور قرآن اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌ شمالی با تأکید بر اینکه جوانان باید بیش ‌از پیش در این مجالس معنوی حضور پیدا کنند، گفت: انس با قرآن انسان را از ارتکاب به خطاها و اشتباهات باز می‌دارد.

وی قرآن را عامل وحدت و انسجام در میان مسلمانان دانست و اظهار داشت: این کتاب آسمانی کشتی نجات بشر از ناپایداری ها و ناملایمات زندگی است و هر کس خود را به این کشتی نجات برساند سعادت دنیا و آخرت را نصیب خود کرده است.

حجت‌الاسلام صالحی نیا توسعه و ترویج قرآن در جامعه، رشد و تعالی معرفت دینی در پرتو انس با قرآن کریم، ترویج فرهنگ قرآن‌خوانی و قرائت قرآن، معطر کردن فضای جامعه به نور تلاوت قرآن و ترویج هنر تلاوت قرآن را از جمله اهداف برپایی محافل انس با قرآن عنوان کرد.

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع