مرکز مجازی حفظ قرآن کریم حضرت زینب(س) با حضور آیت الله علم الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افتتاح شد.
چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397    
بازدید: 3668
مرکز حفظ مجازی قرآن کریم حضرت زینب(س) با حضور آیت الله علم الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و حجت الاسلام احمدزاده مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان افتتاح شد.

در این مراسم آیت الله علم الهدی آموزش قرآن کریم را ارزشمندترین خدمت به بشر عنوان کرد و افزود: اگر نهادهای قرآنی در این زمینه فعالیت بیشتری داشته باشند قرآن کریم در جامعه گسترش بیشتری پیدا می کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ضمن تشکر از اداره اوقاف و امور خیریه در این زمینه، بیان کرد: اوقاف با همکاری دیگر نهادهای قرآنی برای آموزش قرآن کریم می تواند موفق تر عمل کند.

وی با تأکید بر ارتباط اوقاف با حسینیه ها و جلسات قرآنی منازل، عنوان کرد: در استان خراسان رضوی جلسات قرآنی زیادی برگزار می شود که اوقاف می تواند با شناسایی این محاقل قرآنی، به عنوان یک ظرفیت مهم استفاده کند.

در ادامه حجت الاسلام جمال ایزدی، معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی بیان کرد: فعالیت های قرآنی این اداره در ۴ بخش تربیت مربی قرآن و فعالیت های آموزشی برای مربیان، برگزاری محافل قرآنی با حضور قاریان ملی و بین المللی، مسابقات قرآن کریم و تربیت حافظان قرآنی در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب که فرمودند «ما باید ۱۰میلیون حافظ قرآن کریم داشته باشیم»، گفت: از این رو سازمان اوقاف و امور خیریه متعهد شد تا یک میلیون نفر حافظ قرآن تربیت کند که خوشبختانه اکنون بیش از یک میلیون نفر حافظ قرآن شده اند.

حجت الاسلام ایزدی اظهار کرد: حفظ قرآن کریم در دو بخش حضوری و مجازی صورت می گیرد که بخش مجازی با حضور ۲۴ کارشناس در دو نوبت فعالیت می کند و تاکنون ۲ هزار و ۶۵۳ نفر از این طرح بهره مند شدند.

aaa
aaa
aaa
aaa
 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع