رقابت‌های قرآنی معلمان و اساتید آموزش و پرورش در بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی و سالن فدک آل محمد(ص)کار خود را آغاز کرد.
پنج شنبه 15 تیر 1396    
بازدید: 2274


رقابت‌های قرآنی معلمان و اساتید آموزش و پرورش در دومین دوره مسابقات قرآن فرهنگیان از امروز در بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی و سالن فدک آل محمد(ص)کار خود را آغاز کرد.

 به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه معلمان و فرهنگیان با همت اداره کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش و با همکاری ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها از امروز آغاز شد.

 صبح امروز، پنجشنبه 15 تیرماه حافظان 10 جزء قرآن و شرکت‌کنندگان رشته نهج‌البلاغه در سالن همایش‌های بنیاد پژوهش‌‌های آستان قدس رضوی به رقابت پرداختند.

 همچنین در بخش خواهران نیز متسابقین در رشته‌های حفظ و نهج‌بلاغه به صورت همزمان در سالن فدک آل محمد(ص) با یکدیگر به رقابت پرداختند.

 اساتید بین‌المللی و سرشناس کشورمان همچون مهدی قره‌شیخلو، محمد مهدی بحرالعلوم، مهدی حسنی، ناصر دغاغله، حجت‌الاسلام شاه‌فصل در بخش حفظ و استاد قنبری و صدرالحفاظ در بخش نهج‌البلاغه مسئولیت قضاوت این دوره را بر عهده دارند.

 قرار است، بعد از ظهر امروز نیز برادران و خواهران در رشته‌های قرائت و احکام به رقابت بپردازند. در روز جمعه نیز مسابقات به همین منوال ادامه خواهد داشت تا اینکه نهایتاً در هر رشته 5 نفر به عنوان برگزیده انتخاب و در مراسم اختتامیه این دوره از مسابقات معرفی می‌شوند.

 برای دومین سال پیاپی افتخار برگزاری مرحله کشوری مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان کشور را اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی بر عهده گرفته است.

 دومین دوره مسابقات قرآنی فرهنگیان کشور از دی ماه سال گذشته با حضور 500 هزار معلم از سراسر کشور در 720 منطقه وزارت آموزش و پرورش آغاز شد و در گام نخست رقابت‌های شهرستانی و در گام دوم که فروردین ماه امسال بود رقابت‌های مرحله استانی این رویداد قرآنی با حضور 57 هزار و 600 نخبه قرآنی برگزار شد و در این مرحله 80 برگزیده شهرستانی در هر استان جهت راهیابی به مرحله کشوری این مسابقات به رقابت با یکدیگر پرداختند. پس از برگزاری مرحله‌های شهرستانی و استانی 8 برگزیده هر استان شامل 4 برگزیده آقا و 4 برگزیده خانم به مرحله کشوری این رویداد قرآنی راه یافتند.

 اختتامیه دومین دوره مسابقات در روز شنبه 17 تیرماه برگزار خواهد شد و برگزیدگان هر رشته در آن مراسم معرفی و تجلیل می‌شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع