به‌همت مركز راهبردی آموزش حفظ و قرائت قرآن كريم سازمان اوقاف و امور خيريه كشور دهمين دوره تربيت مربيان حفظ قرآن كريم ويژه اساتيد و حافظان استان گلستان در شهر قم آغاز شد.
شنبه 25 آذر 1391    
بازدید: 9523
حجت‌الاسلام والمسلمين رضا محمدی پرچوی، رئيس مركز راهبردی آموزش حفظ و قرائت قرآن كريم سازمان اوقاف در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) شعبه قم، بيان كرد: دوره تربيت مربی حفظ قرآن كريم ويژه حافظان استان گلستان با حضور 40 نفر از مربيان بانوی اين استان از شنبه، 25 آذرماه به مدت يك هفته در اين مركز برگزار می‌شود.
وی ابراز كرد: اين دوره تا پنجشنبه، سی‌ام آذرماه ادامه خواهد يافت و شركت‌كنندگان در پايان دوره در سه آزمون كتبی و شفاهی شركت خواهند كرد. در پايان اين دوره آزمون حسن حفظ قرآن و تدريس عملی به‌صورت شفاهی برگزار شده و از كتاب درس‌نامه حفظ قرآن كريم نيز آزمون كتبی برگزار می‌شود.
محمدی پرچوی افزود: در دوره‌های برگزار شده مركز راهبردی آموزش حفظ و قرائت قرآن كريم هيچ شهريه‌ای از شركت‌كنندگان گرفته نمی‌شود و تا پايان سه ماهه اول سال 92 تمامی استان‌های كشور در مركز تربيت مربی حفظ قرآن كريم سازمان اوقاف تحت پوشش قرار می‌گيرند. پيش‌بينی كرده‌ايم تا پايان سال 91 هزار مربی حفظ قرآن كريم از كل كشور را در مركز تربيت كنيم.
وی با اشاره به شيوه برگزاری دوره‌های تربيت مربی حفظ قرآن كريم گفت: بر خلاف ساير سازمان‌ها و مراكز هم‌سو كه از طريق اعلام فراخوان دوره‌های خود را برگزار می‌كنند دوره‌های ما در ابتدا به‌صورت غيرحضوری برگزار شده و كسانی كه حافظ حداقل سه جزء قرآن كريم باشند درس‌نامه حفظ قرآن كريم از حجت‌الاسلام حاج ابوالقاسم را مطالعه كرده و بايد در آزمون برگزار شده از آن كتاب حداقل نمره 17 را دريافت كنند، ضمن اينكه هر داوطلب پس از شركت در دوره كتبی با كسب حداقل نمره 70 در آزمون شفاهی به دوره حضوری كه در قم برگزار خواهد شد از سوی استان‌ها معرفی می‌شود.
رئيس مركز تربيت مربی حفظ قرآن كريم ابراز كرد: هر دوره از دور‌ه‌های آموزشی ما مدت 70 ساعت برگزار می‌شود و كسانی كه دارای شرايط حفظ حداقل سه جزء قرآن، حداقل 18 سال سن و مدرك حداقل ديپلم باشند می‌توانند جهت حضور در دوره‌ها به ادارات اوقاف در استان‌ها مراجعه كنند.
وی گفت: در پايان هر دوره تربيت مربی حفظ قرآن كريم به جای ارائه گواهينامه به شركت‌كنندگان، به آنان كارنامه همراه با ريز نمرات ارائه می‌شود و افرادی كه موفق به دريافت كارنامه شوند در استان‌های خود بايد به مدت دوماه دوره كارورزی را گذرانده و پس از موفقيت در كارورزی به آنان گواهينامه قطعی اعطا می‌شود.
وی يادآور شد: مركز تربيت مربی حفظ قرآن كريم وابسته به معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خيريه كشور در شهر مقدس قم راه‌اندازی شده است و يكی از مهم‌ترين اهداف راه‌اندازی آن تربيت و آموزش يك ميليون حافظ قرآن كريم در برنامه‌ای چهار ساله است.
رئيس مركز راهبردی آموزش حفظ و قرائت قرآن كريم سازمان اوقاف شناسايی و جذب حافظان مستعد و علاقه‌مند، تربيت مربيان كارآمد و نخبه، نشر و گسترش فرهنگ و معارف قرآن در امام‌زادگان و بقاع متبركه را نيز از ديگر اهداف راه‌اندازی آن مركز ذكر كرد.
 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع